Prowadzący

Wassim Ibrahim

Urodziłem się w 1978 roku w Damaszku, w Syrii. W 1998 roku ukończyłem pierwsze studia wyższe z tytułem inżyniera budownictwa i w ciągu następnych siedmiu lat brałem udział w licznych projektach budowlanych w Syrii. Moją przygodę muzyczną rozpocząłem w wieku sześciu lat, grając na flecie i lutni. W latach 1990-1996 kontynuowałem naukę gry na instrumencie – arabskiej lutni, a moim nauczycielem był Fayez Zahe Aldin. Następnie w 2005 roku rozpocząłem studia na kierunku Harmonia i Kontrapunkt, które prowadziła prof. Bella Tagezieva w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku. Studia te ukończyłem w 2010 roku, współpracując w czasie ich trwania z wieloma wykładowcami. Moją edukację prowadzili następujący profesorowie: prof. Serge Kopperanov – kompozycja, prof. Bella Tagezieva – teoria muzyki, prof. Victor Babenko oraz Missak Baghboudarian (dyrygent Syryjskiej Orkiestry Symfonicznej) – dyrygentura.

Do Polski przyjechałem w 2013 roku i tu, w roku 2015 uzyskałem stopień magistra studiów kompozytorskich na Akademii Muzycznej w Krakowie, pod nadzorem prof. Józefa Rychlika. W 2019 roku uzyskałem stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej na Akademii Muzycznej w Krakowie (kierunek kompozytorski), współpracując z prof. Wojciechem Widłakiem.W latach 2010-2013 Wassim Ibrahim rozpoczął profesjonalną karierę akademicką jako nauczyciel w Higher Institute of Music w Damaszku, w Syrii, gdzie wykładał historię muzyki, prowadził zajęcia z harmonii i kształcenia słuchu. Był gościem wykładowym Akademii Muzycznej w Krakowie – Polska, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Viterbo, La Crosse, Wisconsin, USA i Wisconsin University, La Crosse, Wisconsin, USA.
Od 2015 do chwili obecnej prowadzi amatorski Chór w Kontakcie, który założył i który w 2020 roku został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości A.D.2019. Od 2019 roku prowadzi w krakowskim Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki dwuletni program kształcenia Kurs Muzyczny, którego Ibrahim jest autorem. od 2023 jestem wykładowcą na akademii muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie gdzie uczę muzykę etniczną.

https://wassimibrahim.net

Poznaj także: