Prowadzący

Nina Dziwoki - urodzona w 1998 w Rybniku. Od 2022 roku absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom z malarstwa ukończyła pod kierunkiem prof. Adama Brinckena oraz aneks z rysunku u prof. Grzegorza Bieniasa. W latach 2020/2021 stypendystka rektora ASP. Członkini zarządu i koordynatorka projektów, wystaw, wydarzeń w Stowarzyszeniu Mosaic takich jak „Festiwal Sztuki Porównonocy” Pracownia Drożdżownia, ‚’’Festiwal Sztuki Przesilenie” CSW Wiewiórka, „Warsztaty z monotypii” Dom Utopii, „Art Cafe” MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, „Mural Ceramiczny” Pracownia Młodych na Kozłówce, „Mural energy flow” Polikultura WZiKS UJ i wiele innych.

Adriana Markowska – urodzona w 2000 roku, kuratorka i koordynatorka wystaw; edukatorka w Muzeum Narodowym w Krakowie, studentka historii sztuki. Związana z teatrem Scena Supernowa,
w którym zajmuje się koordynacją niezależnej galerii sztuki. Od 2021 roku członkini Stowarzyszenia Mosaic. Kuratorka wystaw „Nasza skisła Arkadia”, „Chciałbym, żeby gwiazdy były za to winne”; koordynatorka wystawy „Miejsca, do których Cię (nie) zaproszę” w ramach Open Eyes Art Festival 2023.

Stowarzyszenie Mosaic jest grupą młodych twórców, która rozpoczęła swoją działalność w 2019 roku w Krakowie.

Aktualnie działamy w dwóch miastach, w Krakowie oraz Łodzi, i łączymy ze soba prawie sto kreatywnych osób. Naszym głównym celem jest kolektywne działanie artystyczne i łączenie ze sobą różnych dziedzin sztuki. A co najważniejsze, tworzymy zgrany zespół! Dobrze się ze sobą bawimy i napędzamy nawzajem do dalszej pracy.

Od początku naszej drogi zrealizowaliśmy liczne projekty artystyczne i wystawy, open calle, przeprowadziliśmy szereg warsztatów, trzy edycje Festiwalu Sztuki, plener artystyczny, wymianę zagraniczną oraz trzy murale.

Manual

grupamosaic.pl

www.instagram.com/grupamosaic

www.facebook.com/grup4mosaic/

Dane kontaktowe :
Stowarzyszenie Mosaic
Nowohucka 43/39 30-728 Kraków
KRS: 0001004160 NIP: 6772456080
kontakt@grupamosaic.pl"

Poznaj także: