Prowadzący

Zuza Paradowska

Studiowała projektowanie na Central Saint Martins w Londynie i słynnym wydziale mody na Royal Academy of Art w Antwerpii. Etap edukacji miał wpływ na to jak ważną rolę w jej twórczości pełni research, rzemiosło oraz innowacyjny język projektowy.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała między innymi w pracowniach Rafa Simonsa i Alexandra McQueena. Następnie skoncentrowała się na pracy jako asystenta u boku stylistów Katie Grand oraz Panosa Yiapanisa, uczestnicząc w konsultujach strategii kreatywnych i pokazów mody dla marek takich jak Louis Vuitton, Prada, Givenchy czy Rick Owens. Wówczas współpracowała także z magazynami m.in British Vogue, Love Magazine, Dazed&Confused czy Another Magazine. Po powrocie do Polski dołączyła jako Dyrektor Kreatywna do Paradowski Studio oraz rozpoczęła inicjatywę DOM.

 

Piotr Paradowski

Studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Jeszcze w czasie studiów spędził pół roku w Indiach, gdzie jako wolontariusz współpracował z fundacją opiekującą się zabytkami Tybetu. Była to świetna okazja do bliższego poznania detali, charakteru lokalnego budownictwa czy dawnych szkół ciesielskich. 

Później przyszedł czas na Hongkong, gdzie spędził dwa lata. Współpracował z biurami architektonicznymi i interdyscyplinarnymi General Store, Lunan International czy LEAD. W trakcie tej współpracy miał okazję współtworzyć wnętrza butików marki Ralph Lauren, rozproszonych po Azji Południowo-Wschodniej.

Ostatnim przystankiem przed założeniem własnego studia był Paryż gdzie został asystentem Philipa Grephier. Pracował nad projektami rezydencji w luksusowych lokalizacjach całej Francji: paryskim placu Vendome, Saint Tropez, Bretanii czy we francuskich Alpach.  Wraz z Zuzą Paradowską prowadzi pracownię projektową Paradowski Studio oraz markę DOM.

 Paradowski Studio

Znajdując się na liście AD100 w 2022 i 2023 Paradowski Studio to biuro projektowe prowadzone przez Zuzę i Piotra Paradowskich oraz ich zespół architektów i projektantów poszukujących źródeł inspiracji na styku sztuki, współczesnego designu i tradycyjnego rzemiosła. W Studio szukają inspiracji i naprawdę wyjątkowego stylu, lubią łączyć elementy z różnych okresów w historii architektury i projektowania. P.S. stroni od skrótów i powstrzymuje się od gotowych, okrutnych rozwiązań. Zamiast tego czerpie z klasycznych, czasem zapomnianych elementów konstrukcji i metod wytwarzania. Studio bardzo dba o to, aby w swoich projektach uszanować to, co „szczególne”, aż do najdrobniejszych detali, nadając każdemu niepowtarzalny i bardzo osobisty charakter.

www.paradowskistudio.com

www.thedom.store

 

Poznaj także: