O nas

Niedaleko krakowskiego Rynku, na drugim piętrze kamienicy należącej niegdyś do Państwa Boznańskich, mieści się Biuro Karier Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wnętrze zachowało swą artystyczną magię. Studentów, absolwentów, a także zwiedzających dawną pracownię Olgi Boznańskiej, bo w niej właśnie mieści się Biuro, zachwyca duże, dające wiele światła okno z widokiem na podwórze kamienicy.

Zobacz obraz źródłowy
Olga Boznańska w pracowni w domu rodzinnym przy ul. Wolskiej 21 w Krakowie, fot. nieznany, 1908-1913, Muzeum Narodowe w Warszawie / Olga Boznańska in her studio in family house, Kraków, 1908-1913, unknown pgotographer

Jak wspomina Anthony S. Mallek: Olga Boznańska „była wielką filantropką, dzięki jej zarobkom wielu młodych artystów mogło kontynuować swą naukę”. Biuro Karier kontynuuje życiową misję artystki, jaką jest przyczynianie się do artystycznego i zawodowego sukcesu artystów i projektantów.

Biuro Karier ASP im. Jana Matejki w Krakowie jest pierwszym w Polsce biurem karier utworzonym na uczelni artystycznej. Niedługo po dwusetnym jubileuszu istnienia Akademii Biuro obchodziło swoje dziesiąte urodziny. Jego uroczyste otwarcie odbyło się zimą 19 grudnia 2008 roku. Wstęgę przecinał ówczesny Rektor ASP prof. Adam Wsiołkowski, a na otwarcie licznie przybyli przedstawiciele wszystkich jednostek uczelni.