Prowadzący

Kasia Dłużniewska

Volunteer Manager w trakcie 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Wieloletnia koordynatorka wolontariatu i działu gości na festiwalu muzyki muzyki eksperymentalnej i elektronicznej Unsound. Wielokrotnie wspierała również jako Venue Coordinator festiwal Kino na Granicy. Brała udział w wielu wolontariatach festiwalowych i to doświadczenie dzisiaj - ceni najbardziej!

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA

Za nami już szesnaście edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA! Przez te kilkanaście lat Festiwal zmieniał się i ewoluował, lecz zawsze, od samego początku pokazywał i komentował to, co dzieje się na świecie. Poruszał ważne, aktualne tematy i nie bał się iść pod prąd. Dzięki temu stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych tego typu imprez w Europie Środkowej.


Trzon programu od lat, niezmiennie, wyznaczają dwa Konkursy: Główny „Wytyczanie Drogi” oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. W tym pierwszym, dziesięć debiutów lub drugich filmów reżyserów z całego świata walczy o Krakowską Nagrodę Filmową Andrzeja Wajdy. W Konkursie Polskim dziesięć najbardziej interesujących rodzimych produkcji ma szansę na Nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. Przyznawane są również nagrody dla Najlepszej Aktorki, Aktora oraz Mastercard Rising Star – za debiut. O wszystkich wspomnianych laurach decydują dwa gremia jurorskie złożone z wybitnych międzynarodowych twórców i ekspertów.


Podczas minionej, 16. edycji w 2023 roku widzowie Mastercard OFF CAMERA zobaczyli filmy prezentowane w stałych, dobrze znanych i lubianych sekcjach: Amerykańscy Niezależni – która niezmiennie stawia na to, co w kinie zza oceanu odważne, bezkompromisowe i fascynujące oraz Festiwalowych Hitach – pokazujących nagradzane na festiwalach, interesujące produkcje, które polska publiczność często miała okazję obejrzeć po raz pierwszy na dużym ekranie.
Nie zabrakło zaskakujących nowości: cztery zupełnie świeże sekcje tematyczne zabrały festiwalową publiczność w niezapomnianą podróż poprzez filmowe gatunki, konwencje, zjawiska i trendy. Do tego liczne spotkania z gośćmi, pokazy specjalne, reżyserami filmów konkursowych, warsztaty, dyskusje, wydarzenia towarzyszące.

www.offcamera.pl
www.facebook.com/OffCameraFestiwal
www.instagram.com/mastercardoffcamerafestival

Poznaj także: