Prowadzący

Tomek Nowak - urodzony w 1994 roku, mieszka i pracuje w Krakowie. Kurator i jeden z założycieli galerii Jak Zapomnieć znajdującej się na ulicy Bonifraterskiej 3/1 w Krakowie. Ukończył Kulturoznawstwo Międzynarodowe oraz Kreowanie Wizerunku w Relacjach Międzykulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zwycięzca głównej nagrody wraz z Karoliną Jarzębak oraz Arkiem Decem w 2020 roku w konkursie „Obraz nędzy i rozpaczy”, która była integralną częścią 3. Krakowskiego Salonu Sztuki. Producent i kurator wielu wystaw na terenie Krakowa.

Karolina Jarzębak (ur. 1990) - artystka wizualna, zajmująca się performancem, wideo, tworzeniem obiektów i instalacji. Ukończyła ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. A. Bednarczyka. Współzałożycielka Galerii 404 (2015-2017) w Krakowie. Założycielka galerii Jak Zapomnieć. Lubi oglądać memy i obrazki na końcu internetu. Interesuje ją problematyka millenialsów, samotności, symbolika smutku oraz niepokój powodowany aktualną sytuacją społecznopolityczną w Polsce i na świecie. Brała udział w wielu wystawach : w Galerii Widna, Galerii Henryk, BWA Wrocław Główny, Gdańska Galeria Miejska, Galerii Bunkier Sztuki, BWA Bielsko Biała, Jak Zapomnieć, BWA Katowice, Galerii Promocyjnej oraz Muzeum Sztuki Współczesnej w Odessie. Brała udział w rezydencji Meetfactory w Pradze. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Fundacja Jak zapomnieć to także galeria sztuki, która powstała pod koniec 2018 roku. Chcemy tworzyć miejsce z dala od konserwatywnej krytyki, otwarte i bezpieczne. Pokazujemy sztukę najnowszą i promujemy muzyków. Nazwa galerii nawiązuje do popularnej piosenki 18L z początku lat 00. Traktujemy ją jako manifest naszej młodości, metaforę opisująca kondycję pokolenia, które z jednej strony chcę uciec od problemów zarówno globalnej polityki jak i swoich osobistych, ale wie, że pamiętając i działając można dużo zmienić. Odczuwamy potrzebę posiadania głosu i trochę utopijnie, trochę cynicznie wciąż wierzymy, że jesteśmy w stanie zmieniać świat, walcząc o naszą wolność i różnorodność.

instagram.com/_jak_zapomniec_

Poznaj także: