I Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu – Open call do 31.08
Data publikacji: 27.06.2017 , Data ważności: 31.08.2017

Fundacja Jak Malowana i Miasto Poznań zapraszają Artystów do wzięcia udziału w wystawie tkaniny artystycznej w Galeria Jak

Termin przyjmowania zgłoszeń – do 31 sierpnia 2017
Czas trwania wystawy – 27 października – 08 grudnia 2017
Karta zgłoszeniowa i regulamin do pobrania ze strony Biennale: http://btapoznan.pl/regulamin/
Zgłoszenie należy wysłać na adres e-mail: btapoznan@gmail.com

Wiadomość ze zgłoszeniem powinna zawierać:
- Wypełnioną kartę zgłoszeniową (osobną do każdej zgłaszanej pracy)
- Maksymalnie 4 zdjęcia jednej pracy, zapisane w formacie JPG i nieprzekraczające 1 MB
Więcej informacji w Regulaminie.

Do 1. października na stronie http://btapoznan.pl/ zostanie opublikowana lista Artystów biorących udział w I Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu.

Biennale kierowane jest do artystów, którzy w swojej twórczości oscylują wokół szeroko pojętej tkaniny artystycznej i sztuki włókna. Do udziału zapraszamy zarówno artystów profesjonalnych, jak i początkujących adeptów sztuki. Nagrodą w tegorocznej, czyli pierwszej edycji Biennale będzie możliwość zorganizowania wybranemu Artyście wystawy indywidualnej w Galerii Jak w 2018 r.
Poznań stanowił zawsze ważny punkt na polskiej mapie tkaniny artystycznej. Organizatorzy wystawy pragną ożywić twórczy ferment w tej dziedzinie. I ten właśnie, w zasadzie powiew świeżości może zapewnić konfrontacja prac Artystów z całej Polski. Nic tak nie otwiera horyzontów wśród twórców i odbiorców sztuki jak kontakt z innymi artystami i ich pracą

Organizatorem Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu jest Fundacja Jak Malowana. Kuratorką pierwszej edycji jest Karolina Grzeszczuk.

Wystawa zostanie zrealizowana ze środków Miasta Poznań