Znamy laureatki i laureatów Konkursu Nagroda Santander | dla studentów_tek i doktorantów_tek ASP w Krakowie 2023
24.05.2023

W ramach współpracy z Santander Bank Polska, już po raz czwarty, studenci_tki i doktoranci_tki ASP w Krakowie indywidualnie lub zespołowo zgłaszają swoje projekty artystyczne, z których najwyżej ocenione otrzymują wsparcie finansowe na ich realizację. Doceniono interdyscyplinarność i innowacyjność oraz różnorodność formalną projektów. W tegorocznej edycji konkursu wsparcie zdobyło dwadzieścia przedsięwzięć, 15 indywidualnych oraz 5 zespołowych. Każdy z wybranych projektów otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 350 zł brutto. Wręczenie dyplomów odbędzie się podczas uroczystej gali.

Projekty indywidualne (kolejność alfabetyczna):
1. Ewa Czwartos, Wydział Malarstwa, Aneks dołączony do pracy dyplomowej (magisterskiej) w formie obiektów ruchomych
2. Anna Dudziak, Wydział Form Przemysłowych, "Please do touch"
3. Katarzyna Feiglewicz-Peszat, Szkoła Doktorska, "Liquid wood"
4. Agata Jarosławiec, Szkoła Doktorska, "Kładliśmy to na karb losu"
5. Jakub Katarzyński, Wydział Intermediów, "ArtTruck"
6. Nicola Michańków, Wydział Form Przemysłowych,  "Rozwijanie kreatywności u rodziców i dzieci"
7. Jan Piasecki, Wydział Form Przemysłowych, "Krakowscy Rzemieślnicy"
8. Patrycja Pieszak, Wydział Malarstwa, Animacja krótkometrażowa pt.”Zawsze fiolet”
9. Katarzyna Płaskowicz, Wydział Malarstwa, "Kosmos- powoływanie do istnienia"
10. Agata Polak, Wydział Intermediów, "deep_colab: Can AI live with us?"
11. Paweł Sergunin, Wydział Malarstwa, Projekt pracy łączącej elementy filmów animowanych, obrazów olejnych i rzeźby ceramicznej
12. Anna Skokan, Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Kompleksowe badania manekinów "Rekrutów" z "Wielopole, Wielopole…" Tadeusza Kantora
13. Magdalena Tryba , Wydział Intermediów, "Zobacz co znalazłam" (wystawa, książka artystyczna i strona www)
14. Tycjan Twardowski, Wydział Form Przemysłowych, Transfiguracje - seria autorskich plakatów wykorzystujących technologię AR
15. Szymon Wołek, Wydział Grafiki, Film animowany pt. “Mała kropla”

Projekty zespołowe:
1. "Smutny Klub Nakrywa Stół" autorstwa zespołu z Wydziału Grafiki w składzie: Weronika Kozik, Marcel Baran, Agnieszka Kluszczyńska, Paweł Niedźwiedź, Maria Aniela Stanaszek, Edyta Żelazko
2. "(Nie)przypadkowa wystawa" autorstwa zespołu z Wydziału Grafiki w składzie: Marcelina Łazarek i Julia Kowalczyk
3. Wystawa ,,Queerowe Otwarcie" autorstwa zespołu z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w składzie: Stanisław Łuczak i Franciszek Szpila
4. "Poruszanie się wśród innych stworzeń" autorstwa Kolektywu Rzeczy z Wydziału Grafiki w składzie: Małgorzata Makocka, Mati Kordas, Szymon Wołek, Ewelina Zając
5. "Zastawa stołowa zgaga" autorstwa zespołu z Wydziału Grafiki w składzie: Magdalena Mikler, Konrad Gubała, Małgorzata Makocka

Gratulujemy wszystkim laureatom i laureatkom! Trzymamy kciuki za Wasze projekty. Mamy nadzieję, że przyniosą Wam wiele twórczej satysfakcji i będą inspiracją do nowych działań.
Dziękujemy za owocną współpracę Santander Bank Polska. Dzięki wsparciu finansowemu Banku twórcze osoby mogą realizować swoją pasję, a dzięki temu generować zmianę w branży kreatywnej.

Możliwości rozwoju
Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą Stypendiów Santander na www.santander-grants.com/pl. Oferta stypendialna jest bardzo bogata,  znajdą Państwo m.in.  kursy z  zakresu języka angielskiego negocjacji i zrównoważonego rozwoju. Jest to szansa na bezpłatne zdobycie i rozwój cenionych na rynku pracy kompetencji. Mogą Państwo również korzystać z ponad 10.000 materiałów (audiobooków, e-booków, podcastów czy nagrań wideo) dostępnych po zalogowaniu się na platformie Santander Scholarships w Learning Room w j. angielskim, hiszpańskim i portugalskim. Warto sprawdzić aktualne nabory!

Santander wspiera edukację
Stypendia zostały zrealizowane w ramach programu Santander Universidades. Od 26 lat bank wyróżnia się na tle światowych instytucji finansowych swoją działalnością na rzecz wspierania edukacji, przedsiębiorczości oraz zatrudnienia. Od początku swojej działalności przeznaczył ponad 2,2 mld EUR na inicjatywy w obszarze szkolnictwa wyższego, a ze stypendiów skorzystało ponad 790 000 osób. Program Santander Universidades to jedna z największych inicjatyw tego typu wspierana przez podmiot prywatny.

Tekst: Joanna Groszek