Rozwijanie kreatywności u rodziców i dzieci

09-02-2023
  • Liczba wyświetleń
  • Opis
    Rodzice często doświadczają przemęczenia i braku czasu na zabawę z dziećmi. Prostą, popularną drogą na zajęcie uwagi dziecka jest smartphone, co szczególnie u maluchów, przekłada się negatywnie na rozwój – małą motorykę, kreatywność oraz relację rodzic–dziecko. Mój projekt to zestaw kart, który powstał, by pomóc pozytywnie wpływać na tę relację, dzięki wspomaganiu wspólnego spędzania czasu. Projekt jest skierowany przede wszystkim do zapracowanych rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki zgromadzeniu dużej ilości pomysłów na zabawy w jednym miejscu nie muszą tracić czasu na długotrwałe szukanie ich w internecie. Każda zabawa posiada określony stopień trudności, poziom bałaganu, jaki generuje oraz stopień zaangażowania rodzica, co pozwala na szybszy i łatwiejszy wybór, w zależności od dnia, miejsca i ilości czasu. By zwiększyć świadomość rodzica, na każdej karcie zostały wyszczególnione pozytywne aspekty rozwijane dzięki danej zabawie, takie jak mała i duża motoryka, skupienie, cierpliwość itd. Karty zaplanowane są w wersji gotowej do kupienia oraz do samodzielnego wydrukowania.

• Imię i nazwisko
    Nicola Michańków