Klub studencki

Klub studencki
  • Liczba wyświetleń
  • Opis
    Przestrzeń istniejącej hali zaadoptowana została pod klub studencki poprzez umieszczenie w niej świetlistej struktury o organicznym kształcie, która odcina całe wnętrze od prostego, surowego pomieszczenia. Otacza ją przestrzeń, w której można swobodnie się poruszać. Owalne otwory na parterze łączą jej wnętrze z obejściem, natomiast na antresoli służą za pewnego rodzaju okna. Zabieg ten, w połączeniu z półbłyszczącymi, lekko odbijającymi zarys struktury ścianami hali, sprawia, że całość płynnie się przenika. Przestrzeń wewnątrz struktury ukształtowana została poprzez proste, miejscami zaokrąglone ścianki, tworzące labirynt niedużych, kameralnych pomieszczeń. Na antresoli przegródki te wpisują się w górne otwory struktury, którym odpowiadają świetliki z matowego szkła, stanowiące jedyne zewnętrzne źródło światła. Wnętrze kryje w sobie dwa ośrodki skupiające życie towarzyskie: bar oraz przestrzeń wokół sceny, umiejscowionej w specyficznym punkcie, gdzie struktura „otwiera się”, tworząc formę w rodzaju szerokiej studni. Obszar wokół sceny jest pusty, co czyni możliwym organizację większej dyskoteki lub ustawienie dodatkowych siedzeń. Docelowa, stała widownia znajduje się w otworach struktury otaczającej przestrzeń ze sceną.

Profil autora