Wspomóż Grupę Brzuch (studentki Wydziału Grafiki)!
01.03.2018

Wspomóż Grupę Brzuch (studentki Wydziału Grafiki)!

Grupę artystyczną Brzuch, powołaną w 2017 roku, tworzą studentki Wydziału Grafiki ASP w Krakowie: Anna Kubik, Betina Bożek i Weronika Stencel.

W ramach grupy powstają projekty książek ilustracyjnych, albumów z kolażami, grafikami lub zdjęciami. Wszystkie prace powstają ręcznie. Grupa wydaje eksperymentalne teksty, łączone z ilustracją. Celem Grupy Brzuch jest zaprezentowanie przewrotnych, absurdalnych, często surrealistycznych oraz nieoczywistych treści w trwałej formie, których doświadcza się na papierze. Odbiorcą prac jest osoba dorosła. Celem grupy jest rozpropagowanie formy książki artystycznej na rynku wydawniczym w Polsce.

Obecnie Brzuch zbiera fundusze potrzebne, by wziąć udział w Targach Książki w Poznaniu.

Zostało jeszcze 26 dni by docenić i wspomóc Grupę Brzuch. Można to zrobić za pośrednictwem strony Wspieram Kulturę. Do dzieła!

Grupa Brzuch jest na Facebooku i Instagramie.