Spotkanie z Rochem Urbaniakiem & plenerowa wystawa ilustracji

Spotkanie z Rochem Urbaniakiem & plenerowa wystawa ilustracji

„Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści” – pierwsze w Krakowie spotkanie autorskie z artystą malarzem młodego pokolenia Rochem Urbaniakiem, promujące książkę „Papiernik”.

Wydarzenie jest połączone z plenerową wystawą ilustracji książkowych oraz warsztatami dla dzieci. Spotkanie z autorem poprowadzi dziennikarz parentingowy i bloger Adam Wieczorek.

27 maja / niedziela
g.16.00 - Spotkanie / wystawa / warsztaty dla dzieci
Sala Kominkowa + plener / Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, kraków
Wstęp wolny

Na pocżątku tego roku nakładem wydawnictwa TADAM ukazała się debiutancka książka Rocha Urbaniaka „Papiernik – czyli skąd się biorą opowieści” w pełnej 64-stronicowej formie. Przeplatają się w niej baśniowe historie wraz z zachwycającymi obrazami absolwenta krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Graficznym motywem przewodnim książki są papierowe ptaki jednakże na ilustracjach znajdziemy również mnóstwo elementów inspirowanych m.in. podróżami, odległymi miastami, niczym nieskrępowaną wyobraźnią i mitologią, która od lat bardzo interesuje autora. “Papiernik” zachwyca swoim bogactwem tematów, kolorów i precyzją wykonania. Od samej okładki, która zapiera dech, poprzez kolejne ilustracje, uczestniczymy w prawdziwej uczcie dla oka.

Aby móc dogłębnie zapoznać się z twórczoscią artysty, w zielonej przestrzeni Dworku, zaprezentujemy także wielkoformatową plenerową wystawę ilustracji książkowych.

Ponadto w tym dniu nasi najmłodsi odbiorcy będą mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych:

A kim jest Papiernik? Poszukiwaczem opowieści. Codziennie wysyła w świat swoje papierowe ptaki, a one, wieczorem przynoszą mu zobaczone przez siebie opowieści. Najcenniejsze są te, które jeszcze nigdy nie zostały opowiedziane. Niestety, jedna z takich właśnie opowieści zaginęła! Wraz z uczestnikami warsztatów spróbujemy ją odtworzyć. Podczas trwających godzinę warsztatów plastycznych uruchomimy naszą wyobraźnię i poznając takie pojęcie jak "inspiracja", stworzymy ilustracje, które pomogą Papiernikowi odtworzyć jego niepowtarzalną kolekcję opowieści.

Serdecznie zapraszamy.

Roch Urbaniak:
Urodził się w Krakowie w 1986 roku. W 2011 ukończył z wyróżnieniem wydział malarstwa na tamtejszej ASP. Swoją sztuką pragnie opowiadać historie, do których inspiracje czerpie ze swoich podróży, mitów, legend i szeroko rozumianej popkultury. Zależy mu, aby każdy obraz był dla odbiorcy ekscytującą przygodą, opowieścią, którą może odkrywać i przeżywać na swój sposób. Z malarstwa korzysta także w innych formach wypowiedzi, tworząc z niego komiksy (Jeden z nich „Papiernik” został nagrodzony Grand Prix na festiwalu w Łodzi), a ostatnio także grę komputerową. Brał udział w wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce, Europie, USA oraz Azji.