Pro Arte 2021: Spotkania stacjonarne w Szkole Złotnictwa Xerion: 18 i 25 czerwca "Złote wskazówki. Gdzie szukać narzędzi i jak zbudować domowy mini warsztat".
Data i miejsce wydarzenia: 18.06.2021,

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie w ramach wydarzenia: "Pro Arte - sztuka przedsiębiorcza 2021":

Złote wskazówki. Gdzie szukać narzędzi i jak zbudować domowy mini warsztat.

Spotkanie z XERION Szkoła Złotnictwa

Kiedy:

18.06. 21 godz. 10.00 - 11.30 Brak miejsc

25.06.21 godz. 16.00 - 17.30 Zapisy do 22 czerwca do godz. 13:00

SPOTKANIE STACJONARNE W SZKOLE!

Limit: 7 osób na spotkaniu! Obowiązuje pierwszeństwo zgłoszeń!

Dla kogo:

w szczególności: studenci_tki rzeźby, grafiki i wzornictwa, studenci_tki i absolwenci_tki wszystkich kierunków ASP w Krakowie, zainteresowani rzemiosłem oraz biżuterią

Korzyści:

• uczestnicy_czki zyskają podstawy wiedzy o biżuterii i technikach złotniczych
  • dowiedzą się jak czytać oznaczenia na biżuterii
  • dowiedzą się jak pozyskać narzędzia i stworzyć swój własny mini warsztat

"Jesteśmy otwarci na ludzi. Chcemy się poznać. Zależy nam na szerzeniu dobrych postaw zarówno wśród osób interesujących się tradycyjnym rzemiosłem-złotnictwem. Przy okazji do dobra dawka wiedzy „know how?”. Chcemy poznać nowe twarze i przekazać odrobinę wiedzy"

Jak: spotkanie/odwiedziny Szkoły/udział w warsztatach

• oprowadzanie po pracowni,
  • mini warsztaty: Biżuteria pod lupą – o czym świadczą symbole umieszczane na biżuterii?
  • Z czego to jest zrobione? – o materiałach wykorzystywanych do tworzenia biżuterii.

Prowadzące:

Magdalena Maślerz

Pomysłodawczyni i założycielka szkoły. Mistrzyni rzemiosła w zawodzie złotnik–jubiler. Absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Doświadczenie w zawodzie złotnika zdobywała pracując w cenionej krakowskiej pracowni złotniczej mistrza Tadeusza Henzla. Jej ulubionym medium w pracy artystycznej są kości zwierzęce. Biżuteria powinna być funkcjonalna, wygodna i oczywiście dobrej jakości. Ma na swoim koncie liczne wystawy zagraniczne. Więcej informacji o Magdzie i jej twórczości znajdziecie na stronie: magdalenamaslerz.pl

Dominika Hapka

Absolwentka Wzornictwa na Wydziale Sztuki UP w Krakowie oraz Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2018/2019 roku. Bliskie są jej kwestie zrównoważonego projektowania i lokalności. W szkole rozwija swoje zainteresowania związane z rzemiosłem łącząc umiejętności projektowe ze złotnictwem. Do projektów biżuterii najchętniej wykorzystuje złoto oraz bursztyn. Miłośniczka gotowania i wszelakich aktywności fizycznych.
succusstudio.com

Liczba miejsc ograniczona, limit 7 osób na spotkaniu.

Zapisy na spotkania 25.06. do 22.06 do godziny 13.00 na adres kariery@asp.krakow.pl,

w tytule e-maila prosimy wpisać: "Xerion 2 - zapisy"

Prosimy podać: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, nazwę kierunku i rok (dla studentów_tek rok studiów, dla absolwentów_tek rok obrony dyplomu).

Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń!

Zapraszamy!

Zespół Biura Karier

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Profesjonalne Biuro Karier Rynku Kreatywnego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.