Pro Arte 2021: 20.05. Spotkanie online "Dobry start. O konkursie Artystyczna Podróż Hestii"
Data i miejsce wydarzenia: 20.05.2021,

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie w ramach wydarzenia: "Pro Arte - sztuka przedsiębiorcza 2021"

Dobry start. O konkursie Artystyczna Podróż Hestii

Spotkanie z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii
Kiedy: 20.05.2021 godzina 14.00-15.30, online na Zoomie

Dla: studentów i studentek, absolwentów i absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, tworzący w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

Korzyści:

• uczestniczki i uczestnicy zyskają wiedzę na temat korzyści płynących z udziału w konkursie Artystyczna Podróż Hestii oraz praktyczne wskazówki jak przygotować swoje zgłoszenie.
  • spotkanie zachęci studentki i studentów  do aktywnego prezentowania siebie i swojej twórczości w polskim środowisku artystycznym, poza murami Akademii
  • uczestnicy dowiedzą się jakie są nagrody i korzyści z udziału w konkursie
  • uczestnicy będą mogli zadać pytania na temat konkursu osobom prowadzącym

Jak: Wykład z sesją pytań i odpowiedzi. Na spotkanie można wejść 5 minut wcześniej, spotkanie zaczyna się punktualnie.

Prowadzące: Maja Wolniewska i/lub Anna Palacz-Brzezińska – historyczki sztuki, kuratorki Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

M Wolniewska

A Palacz

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii - fundacja działająca z ramienia jednego z największych polskich ubezpieczycieli – ERGO Hestii, za swój najważniejszy cel stawia wsparcie młodych artystów i artystek. Od 2002 roku organizujemy konkurs pod tą samą nazwą, skierowany do studentów polskich uczelni artystycznych. Przez blisko dwadzieścia lat istnienia nasz konkurs zyskał renomę i znaczenie nieporównywalne z żadnym innym tego typu wydarzeniem w kraju, zaś liczni laureaci APH rozwinęli w późniejszych latach błyskotliwe kariery artystyczne. Dla naszych finalistów organizujemy wystawy indywidualne i zbiorowe, wspieramy ich projekty czy wyjazdy rezydencyjne, a także promujemy ich twórczość w social mediach. Nasza misja to również budowanie pomostu i ułatwianie dialogu pomiędzy światami sztuki i biznesu. W tym celu stworzyliśmy platformę uncommonground.pl, która służyć będzie jako baza wiedzy na temat najciekawszych działań art brandingowych z całego świata.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy do wtorku 18 maja do godziny 16.00 na adres kariery@asp.krakow.pl.
W tytule e-maila prosimy wpisać: "Artystyczna podróż". Prosimy podać: imię i nazwisko, adres e-mail, nazwę kierunku i rok (dla studentów_tek rok studiów, dla absolwentów_tek rok obrony dyplomu).

Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń!

Zapraszamy!

Zespół Biura Karier

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Profesjonalne Biuro Karier Rynku Kreatywnego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.