POLIN Meeting Point – Summer Education School
25.05.2015

POLIN Meeting Point – Summer Education School

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie POLIN Meeting Point  Summer Education School realizowanym w ramach Funduszu Edukacyjnego Fundacji Rodziny Nissenbaumów. Projekt odbędzie się w Warszawie w dniach 16–31 sierpnia 2015 roku.

Program jest przeznaczony dla studentów z Polski, Izraela i Niemiec, jego celem jest budowanie międzykulturowego dialogu poprzez edukację i sztukę. Temat przewodni tegorocznej edycji POLIN Meeting Point to: Koniec II wojny światowej – historia i pamięć.

W ramach projektu odbywać się będą warsztaty, wykłady, dyskusje dotyczące różnorodnych narracji historycznych, opowieści indywidualnych, pamięci społecznych, wypowiedzi artystycznych dotyczących końca II wojny światowej oraz medialnych przekazów o sposobach jego upamiętniania.

Zagadnieniom tym będziemy przyglądać się z trzech perspektyw: polskiej, izraelskiej (żydowskiej) i niemieckiej. Uzupełnieniem części seminaryjnej będzie realizacja projektu artystycznego w międzynarodowym zespole.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Koszty transportu oraz pobytu (zakwaterowania i wyżywienia) pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 31 maja 2015 roku.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu Fundacji Rodziny Nissenbaumów.