Henryk - nowe miejsce na mapie Krakowa, które współtworzą absolwenci Akademii
29.07.2015

Henryk - nowe miejsce na mapie Krakowa, które współtworzą absolwenci Akademii

Henryk - nowe miejsce na mapie Krakowa, które współtworzą absolwenci Akademii: Karolina Spyrka, Michał Sroka i Tomasz Prymon.

Q: Czym jest ‪#‎Henryk‬?
A: Szkoła, galeria, miejsce artystycznych eksploracji, eksperymentów, twórczych wydarzeń i spotkań. Zlokalizowana na styku Starego Miasta i Kazimierza przestrzeń sztuki oferuje pakiet kursów edukacyjnych organizowanych w ramach Szkoły Rysunku i Malarstwa. Henryk wychodzi również z ciekawą propozycją wystawienniczej współpracy skierowaną zarówno do uznanych artystów i artystek jak i młodych twórców wchodzących dopiero w/do obiegu sztuki. Galeria jest otwarta na nietuzinkowe projekty i kreatywne rozwiązania wykraczające poza tradycyjne myślenie o sztuce. Jest otwarty na nowe kierunki artystyczne i aktywnie reaguje na wieści ze świata sztuki.