26.05.2020

Fundacja Sustinae ogłasza nabór do programu "3..,2...1...absolwencki start do kariery- program aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów z niepełnosprawnościami".

Program jest współfinansowany ze środków PFRON.
 Posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub dokument równoważny aktualny na co najmniej 16 m-cy?
 Jesteś studentem ostatniego roku studiów (I, II, III stopnia, studia podyplomowe) lub
 absolwentem (uzyskanie dyplomu lub absolutorium w ciągu ostatnich 5 lat)) uczelni wyższej w województwie małopolskim, mazowieckim, śląskim lub podkarpackim?
 Szukasz pracy?
 Masz motywację do znalezienia pracy, zdobywania nowych doświadczeń i podnoszenia kwalifikacji?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś TAK, to nie zwlekaj i zgłoś się już teraz! W związku z obecną sytuacją w kraju prowadzimy rekrutację online lub telefonicznie!

Co oferuje program?
Program ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami, które kończą studia lub są absolwentami uczelni wyższych w sprawnym wejściu na rynek pracy oraz w utrzymaniu się w danym zatrudnieniu. Każdy Uczestnik (niezależnie od stopnia niepełnosprawności) ma prawo skorzystać w dowolnym czasie trwania programu z poniższych form wsparcia. Program trwa do końca IX 2021 r.

Co zyskasz?
 diagnozę preferencji zawodowych
doradztwo zawodowe w tym wdrożenie Indywidualnego Planu Działania uwzględniającego Twoje możliwości i oczekiwania
 wsparcie asystenta rynku pracy w procesie rekrutacji oraz skutecznych kontaktach z pracodawcami
 4 – miesięczny płatny staż zawodowy ze stypendium stażowym w wysokości 2200 zł brutto/miesiąc
 dodatek motywacyjny na pokrycie części kosztów zakwaterowania (wynajmu mieszkania/akademika), dojazdu do pracodawcy, zatrudnienia tłumacza języka migowego, asystenta osoby niepełnosprawnej w kwocie max. 400 zł przyznany na 12 miesięcy
 szkolenia specjalistyczne i zawodowe lub kursy np. językowe- łącznie średnio 90 godz.

Szkolenia/kursy możesz realizować przez cały okres trwania programu tj. do 30 września 2021 r., przed lub w czasie zatrudnienia!
Zapraszamy!

Liczba miejsc ograniczona!
Jak się zgłosić?
absolwent_malopolska@fundacjasustinae.org