Pro Arte 2021: 18.06. Spotkanie online z Fundacją Sztuki Polskiej ING "Jak zostać zawodowym artystą/zawodową artystką?"
Data i miejsce wydarzenia: 18.06.2021, zoom

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie w ramach wydarzenia: "Pro Arte - sztuka przedsiębiorcza 2021":

Jak zostać zawodowym artystą/zawodową artystką?

Kiedy: piątek 18 czerwca 10.30-12.00 online na Zoomie

Dla: studentów i studentek, absolwentów i absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, osób zainteresowanych funkcjonowaniem w zawodzie artysty/tki sztuk wizualnych

Cel spotkania:

• Spotykamy się, żeby na przykładzie doświadczeń, zebranych podczas trwającego od 5 lat projektu Artysta – Zawodowiec, porozmawiać o rozwoju własnej ścieżki zawodowej jako artysta/artystka, szczególnie na samym jej początku.
  • Porozmawiamy o oczekiwaniach młodych osób, mitach, związanych z zawodem artysty/tki, o przydatnych narzędziach i postawach związanych z pracą zawodową.

Program spotkania:

• O projekcie "Artysta Zawodowiec"
  • Jak wygląda świat sztuki i czego mogą się spodziewać początkujący artyści/tki
  • Najczęściej zadawane pytania z cyklu A-Z
  • Sesja pytań i odpowiedzi

Jak: Wykład z sesją pytań i odpowiedzi. Na spotkanie można wejść 5 minut wcześniej, spotkanie zaczyna się punktualnie.

Prowadząca: Vera Zalutskaya - kuratorka i koordynatorka sztuki współczesnej. Organizatorka projektu Artysta – Zawodowiec w Fundacji Sztuki Polskiej ING

Fundacja Sztuki Polskiej ING rozpoczęła działalność w 2000 roku. Została założona przez spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego. Jej głównym celem jest wspieranie rozwoju polskiej sztuki współczesnej. Fundacja organizuje wystawy, wydaje książki, prowadzi działania edukacyjne, lecz przede wszystkim buduje własną kolekcję polskiej sztuki współczesnej, składającą się z prac powstałych w Polsce po 1990 roku. Obecnie liczy ona ponad 200 obiektów.

www: ingart.pl

Facebook: facebook.com/fsping

Instagram: @ingpolishartfoundation

Liczba miejsc ograniczona, zapisy do 17.06. do godziny 24.00 na adres kariery@asp.krakow.pl.
W tytule e-maila prosimy wpisać: "Fundacja ING - zapisy". Prosimy podać: imię i nazwisko, adres e-mail, nazwę kierunku i rok (dla studentów_tek rok studiów, dla absolwentów_tek rok obrony dyplomu).
Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń!

Zapraszamy!

Zespół Biura Karier

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Profesjonalne Biuro Karier Rynku Kreatywnego Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.