Dzieje się

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Gabi Buzek w Zofia Weiss Gallery, 29 listopada
Data i miejsce wydarzenia: 29.11.2021, Zofia Weiss Gallery

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Gabi Buzek w Zofia Weiss Gallery, 29 listopada

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Gabi Buzek, który odbędzie się 29. listopada 2021 r. o godz.18.00 w Zofia Weiss Gallery przy ul. Sławkowskiej 12. Wystawa będzie czynna od 29 listopada do 10 grudnia 2021 r.

Prof. Gabriela Buzek-Garzyńska studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w Fachhochschule Darmstadt i Maryland Institute College of Art w Baltimore. Obecnie na stanowisku profesora ASP, prowadzi podstawy działań wizualnych. Od 2018 roku pełni funkcję kierownika Pracowni Podstaw Studiów Wizualnych, a od 2020 roku również kierownika Katedry Sztuk Wizualnych.

"Najczęściej maluję kilka obrazów jednocześnie, co daje mi możliwość odejścia i nabrania dystansu do każdego z nich. Przechodząc od jednego do drugiego, za każdym razem patrzę na dany obraz „na świeżo”. Interesują mnie eksperymenty, kreowanie nowych światów, połączenia mediów i środków malarskich, eksperymenty z technologią oraz świadome ich wykorzystywanie. Mogę śmiało przyznać za artystami z nurtu action painting, że od samego dzieła bardziej interesujący jest proces jego rodzenia się, powstawania." Gabi Buzek

 

 

W tej kategorii