Wernisaż wystawy wybranych prac laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii "Jednoczesność zdarzeń"
20.02.2017

24 lutego 2017 – 12 marca 2017
Wystawa wybranych prac laureatów konkursu
Artystyczna Podróż Hestii

wernisaż: 24 lutego 2017 / piątek / godz. 18.00
Muzeum Częstochowskie / aleja NMP 47 / Częstochowa

Artyści: Natalia Bażowska, Łukasz Biliński, Daniel Cybulski, Matěj Frank, Małgorzata Goliszewska, Olga Kowalska, Krzysztof Maniak, Cyryl Polaczek, Piotr Urbaniec, Xavery Wolski

Kurator: Piotr Szpilski

Na wystawę „Jednoczesność zdarzeń” składa się dziesięć wybranych prac z kolekcji konkursowej, tworzonych przez młodych artystów w określonej chwili — kiedy byli studentami wydziałów artystycznych różnych polskich uczelni, a poprzez udział w konkursie zdecydowali się wtedy zaprezentować swoją wypowiedź na wybrany temat. Chociaż poszczególne prace powstawały w przeciągu kilku lat, ich autorzy tworzyli w bardzo podobnym dla siebie momencie — byli młodzi, poszukujący, komentujący, budujący swoją tożsamość artystyczną. Język ich wypowiedzi, poruszane tematy, stosowane techniki są różne. Łączy ich ten sam moment życia, kiedy ich spojrzenie na świat i sztukę zostało zauważone i wygrywało konkurs.

Wydarzenie na Facebooku