Wernisaż wystawy "EKsiążka operacji medialnych" 17.02.17 12:00
14.02.2017

Wernisaż wystawy "EKsiążka operacji medialnych" 17.02.17 12:00

eKsiążka operacji medialnych. Ćwiczenia na tekstach, obrazach i dźwiękach.
Wystawa Pracowni Interakcji Medialnych Wydziału Intermediów
Prowadzący: prof. Antoni Porczak, dr Edyta Mąsior

Galeria Jednej Książki Biblioteki Głównej ASP, ul. Smoleńsk 9
Wernisaż: 17.02.2017, w piątek o godzinie 12.00.
Wystawa czynna do 18.03.2017

eKsiążka zawiera fragmenty dokumentacji, tej części programu dydaktycznego dla studentów licencjatu, kierunku intermedia, których celem nie jest tworzenie artefaktu, jako zamiaru dzieła sztuki, ale gromadzenie metaumiejętności indywidualnych przekształceń jednego medium w inne, dokonywanych na fragmentach cudzych utworów by stworzyć własny. W ramach tych przekształceń miksowane są różne utwory, różne poetyki, różne media, oraz zdarzenia na żywo z wykorzystaniem urządzeń technicznych. Bazę stanowią teksty historyczne np. poezja A. Mickiewicza miksowana z utworami rapu, dające możliwości tworzenia nowych sensów i zbitek wyobrażeniowych. Ćwiczenia te prowadzone są od kilkunastu lat z różnymi grupami studentów, w różnych środowiskach.