Wernisaż wystawy "Makro-Mikro" Joanny Banek 14 marca o godz.18.00
14.03.2017

Wernisaż wystawy "Makro-Mikro" Joanny Banek 14 marca o godz.18.00

Serdecznie zapraszamy na wystawę Joanny Banek.

Wernisaż odbędzie się 14 marca o godz.18.00 w Galerii Floriańska 22 w Krakowie.

Wystawa nosi tytuł "Makro-Mikro", jest trzecią i ostatnią częścią prezentacji nowych cyklów prac. Prace prezentowane na tej wystawie pochodzą z cyklu Złoża, który jest częścią  zestawu prezentowanego pod wspólnym tytułem Krystaloskopia. Prace utrzymane są w biało-czarnej kolorystyce.

Wystawa będzie czynna w dniach 14.03 - 04.04. 2017r.

Joanna Banek urodzona w 1967 r. W 1992 r. ukończyła Instytut Plastyki w Akademii Jana Długosza w Częstochowie; dyplom z malarstwa u prof. Leona Macieja i historii sztuki u dr. Jacka Ojrzyńskiego. Otrzymała również świadectwo ukończenia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa u prof. Jerzego Orbitowskiego (malarstwo) i u prof. Lilli Kulki (tkanina artystyczna). Uzyskała stopień doktora na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie jest zatrudniona. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, od 2010-14. pełnia funkcję sekretarza Okręgu Krakowskiego ZPAP, a od 2014do chwili obecnej jest kierownikiem Galerii Pryzmat przy ZPAP OK. Uczestniczyła w około 180 wystawach zbiorowych i 25 indywidualnych w kraju i za granicą. Bierze udział w wielu plenerach i projektach artystycznych. Zajmuje się głównie malarstwem i tkaniną artystyczną.