Sukces Edyty Bernady - Diamentowy Grant
27.07.2015

Sukces Edyty Bernady - Diamentowy Grant

Edyta Bernady, studentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, otrzymała Diamentowy Grant.

Program Diamentowy Granty działa od 2012 roku i zapewnia młodym naukowcom niezależność finansową oraz otwiera szybszą drogę do doktoratu. Już po licencjacie lub po trzecim roku studenci mogą zostać kierownikami własnego projektu badawczego. Każdego roku nawet stu wybitnych studentów otrzymuje do 200 tysięcy złotych na sfinansowanie własnych projektów naukowych, realizowanych w polskich uczelniach i instytutach, a także wynagrodzenie na poziomie 2,5 tys. zł miesięcznie. W tym roku do grona laureatów dołączyła Edyta Bernady.

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Lena Kolarska-Bobińska w liście gratulacyjnym, skierowanym do JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. dr hab. Stanisława Tabisza napisała: "...Osiągnięcia młodego człowieka - ucznia to powód do dumy dla każdego naukowca - mistrza. Dla Uczelni to dowód prawdziwego sukcesu. Cieszę się, że Pana Uczelnia daje szansę młodemu pokoleniu na rozwijanie kariery naukowej. To od młodych naukowców zależy bowiem przyszłość polskiej nauki. Dlatego tak ważne jest, by rozwój naukowy wybitnych młodych ludzi był przez nas wszystkich wspierany, a praca ich opiekunów znajdowała uznanie w oczach całej społeczności akademickiej".

Lista laureatów 2015