Najlepsze Dyplomy ASP - James Sierżęga otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego
20.07.2015

W piątek, 17 lipca 2015 r. w gdańskiej Zbrojowni Sztuki została otwarta VII Ogólnopolska Wystawa Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych. W wernisażu uczestniczyła Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska. Podczas wernisażu ogłoszono laureatów konkursu, w którym wzięło udział 39 dyplomantów z całego kraju. Laureatem został Kamil Kocurek z ASP w Katowicach.

James Sierżęga, dyplomant z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 8 tys. zł za pracę zatytułowaną "Ultima Thule". Promotorem pracy był prof. Bogusz Salwiński.

Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych są siódmą edycją ogólnopolskiej wystawy o charakterze konkursowym, w której biorą udział wybrani absolwenci wszystkich publicznych uczelni artystycznych z kierunków malarstwa, grafiki, rzeźby, intermediów. Wydarzenie to stanowi niecodzienną okazję do przyjrzenia się różnorodnym postawom, tendencjom i poszukiwaniom artystycznym młodych twórców z całej Polski.

Prace dyplomantów polskich uczelni artystycznych można będzie oglądać do 23 sierpnia 2015 r. w gdańskiej Zbrojowni Sztuki w godzinach 11.00-20.00.

Fotorelacja z wernisażu