Olga Kowalska i Piotr Urbaniec laureatami 15. odsłony konkursu Artystyczna Podróż Hestii
31.05.2016

Wśród tegorocznych laureatów 15. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii jest studentka i absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pośród trzech nagrodzonych młodych twórców znaleźli się Piotr Urbaniec, absolwent studiów I stopnia na Wydziale Intermediów oraz Olga Kowalska, studentka studiów II stopnia również na Wydziale Intermediów.

Werdykt konkursu został ogłoszony 30 maja 2016 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, podczas wernisażu wystawy prac dwudziestu finalistów. Głównymi nagrodami w konkursie są miesięczne rezydencje artystyczne w istotnych i prestiżowych dla świata sztuki miastach - Nowym Jorku lub Walencji.