Damian Kucab, absolwent Wydziału Rzeźby, laureatem konkursu Zderzenie
05.09.2016

Damian Kucab, absolwent Wydziału Rzeźby, laureatem konkursu Zderzenie

Damian Kucab, absolwent Wydziału Rzeźby, laureatem konkursu Zderzenie. Gratulujemy!

"Jury jednogłośnie wyłoniło zwycięzcę: Damiana Kucaba z Woli Małej, doceniając oryginalną inspirowaną kadłubem statku formę rzeźby. Uwagę jurorów zwróciła również organiczna forma, dobrze dopasowana do skali miejsca i pozostająca w zdecydowanej opozycji do dominującej na fasadzie geometrii kąta prostego.
Pofałdowana zewnętrzna strona rzeźby w metaforyczny sposób przywołuje odczucie upływu czasu i wspomnienia pierwszej stoczni, która znajdowała się w tym miejscu przed wiekami. Wewnętrzna strona rzeźby tworzy częściowo zamkniętą przestrzeń, która będzie oddziaływać poprzez masywną formę, temperaturę, kolor i akustykę – wyjaśnił przewodniczący sądu konkursowego prof. Mariusz Białecki".