Warsztaty z Italo Rotą, Zuzanną Niespor i Emmą Scolari dla studentów wydziałów artystycznych ASP w Krakowie
25.11.2019

Drodzy studenci wydziałów artystycznych naszej Akademii,

Przez kilka najbliższych dni (do czwartku 28 listopada, do godz. 23:59) prowadzony będzie nabór na warsztaty „Future room!”, prowadzone przez światowej sławy architekta/designera Italo Rotę z Mediolanu oraz studio Lesyeux (Emma Scolari, Zuzanna Niespor). Prowadzący (po warsztatach) chcą zaprosić wybrańców na staż do Mediolanu.

Czy współpraca projektantów z artystami jest możliwa? Przekonajcie się sami. Podczas warsztatów będziecie współpracować ze studentami wydziału projektowego.

Kto może wziąć udział?

Wydziału Malarstwa,
Wydziału Grafiki,
Wydziału Rzeźby,
Wydziału Intermediów
Ilość miejsc jest ograniczona

Kiedy i gdzie?

10/11 grudnia 2019
(10. od godziny 14:00
11. od godziny 11:00)
Smoleńsk 9 – sala 108

Warunek uczestnictwa

Aby móc wziąć udział w warsztatach należy do 11 grudnia obejrzeć 5 filmów:
1. 1968 „2001: Odyseja Kosmiczna” („2001: A space Odyssey”), Stanley Kubrick
2. 1982 „Łowca Androidów” („Blade Runner”), Ridley Scott
3. 2004 „2046”, Wong Kar-Wai
4. 2009 „Avatar”, James Cameron
5. 2012 „Igrzyska Śmierci” („The Hunger Games”), Gary Ross

Jak się zgłosić?

Do czwartku 28. listopada 2019 r., do godziny 23:59
należy przesłać portfolio w formacie PDF (wielostronicowy plik nazwany według schematu: Jan_Kowalski_1/2/3/4 rok_MA/BSc_Wydział
(Ma – magisterskie / BSc – licencjat)
na adres mailowy: future.room.workshop@gmail.com
(Wystarczy kilka, najlepiej reprezentujących Was prac. Portfolio może być przygotowane po polsku. Wolicie włoski? Może być włoski!
**
Dostarczenie maila zostanie potwierdzone w odpowiedzi zwrotnej. W wypadku braku odpowiedzi z naszej strony (do 10 godzin), można powoli zacząć przypuszczać, że Wasz mail zasłabł po drodze i do nas nie dotarł, więc należy wysłać go ponownie.

Z warsztatami powiązany jest także panel dyskusyjny, otwarcie wystawy studia Lesyeux w Galerii ASP w Krakowie oraz wykład, jaki Italo Rota wygłosi w grudniu w Instytucie Włoskim w Krakowie.

Panel, warsztaty, wykład

Naprawdę warto!

Na zdjęciu instalacja Italo Roty dla Samsunga. Po szarym pomieszczeniu poruszano się z tabletem, na którym wyświetlał się alternatywny świat.