Michał Bratko Wernisaż: Zawieszony obraz, odwrócona litera 22.11.2019 20:30

Michał Bratko Wernisaż: Zawieszony obraz, odwrócona litera 22.11.2019 20:30

Wernisaż wystawy prac Michała Bratko "Zawieszony obraz, odwrócona litera" w ramach projektu Wielkie Pytania w Krakowie Ucieleśniony język emocji. Jak umysł radzi sobie z uczuciami?

Wernisaż odbędzie się 22 listopada o godzinie 20:30 przy ul. Kościuszki 37

★★★

Wystawa "Zawieszony obraz odwrócona litera" odwołuje się do problemów związanych z budowaniem i odczytywaniem komunikatów skonstruowanych za pomocą obrazów i liter-znaków.

Znaki typograficzne nabierają swojej materialności w sytuacjach, kiedy nie pozostają bezbarwne dla przekazu. Ewentualne spory mogą mieć daleko idące konsekwencje. Tytułowa odwrócona litera odnosi się do dysfunkcji dysleksji. Charakterystyczne odwracanie liter może zmieniać treść informacji. Dodatkowym aspektem tego problemu jest także myślenie obrazami.

Współczesny przekaz łatwo może zostać wypaczony lub źle zrozumiany. Wielość możliwości w odczytywaniu informacji, subiektywizm, poleganie na uczuciach w ocenie oraz trudność w weryfikacji źródła Internetowych przekazów może skłaniać do zastanowienia nad kondycją współczesnych mediów.

★★★

Michał Bratko -ur. 1979 w Lublinie. Absolwent Wydz. Malarstwa ASP w Krakowie. Doktorant na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Wraz z Kingą Nowak prowadzi przestrzeń działań artystyczno-kuratorskich WIDNA. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Organizatorzy:
Centrum Kopernika
Kraków PL

Partnerzy:
Wodociągi Miasta Krakowa - W Krakowie dobra woda prosto z kranu
Cafe Nauka
Platforma Badań Artystycznych
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Projekt finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "DIALOG" w latach 2016-2019