Szkolenie z praktycznych zastosowań prawa dla artystów i artystek - 28.11.22 11:00
Data i miejsce wydarzenia: 28.11.2022, Aula ASP, pl. J. Matejki 13.

28 listopada odbędzie się szkolenie w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Szkolenie będzie obejmowało praktyczne aspekty prawa dla artystów. W ramach wydarzenia poruszone zostaną tematy takie jak:

- wady i zalety rodzajów umów dla typów działalności artystycznej,

- przekazywanie i udostępnianie praw do stworzonego przez nas dzieła,

- jakie kroki prawne należy podjąć przed wykorzystaniem twórczości innego autora,

- jakie ulgi podatkowe przysługują artystom,

- jaki wpływ na pracę artysty w Polsce będzie miała Ustawa o artystach zawodowych.

Do udziału zaproszeni są studenci i absolwenci, a także pracownicy krakowskich uczelni artystycznych. Będzie też okazja do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń.

Data: 28.11.22
Miejsce: Aula ASP, pl. J. Matejki 13.

Liczba miejsc na szkoleniu ograniczona. Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza