Otwarcie Przystanku IDEA 15.02.2020

Otwarcie Przystanku IDEA 15.02.2020

Przystanek IDEA to miejsce Open Eyes Friendly, a zarządzać nim będzie Agencja Artystyczna GAP we współpracy z Tytano i ZetPeTe. Przystanek IDEA pomoże każdemu, kto zgłosi się z twórczym, ciekawym projektem. Organizatorzy chcą, by wokół tego punktu na mapie Krakowa powstała prawdziwa, żywa społeczność – aktywne środowisko ludzi autentycznie zaangażowanych.

Program otwarcia:

17:00 Dyskusja:
Artysta w świecie działania – działanie w świecie artysty. Czy artysta może być obojętny?
To dyskusja z udziałem studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dowiemy się, jakie jest podejście młodych artystów do własnej twórczości i przemyślimy jeszcze raz kategorie takie jak sztuka wysoka i kultura masowa. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jaki wpływ ma artysta na rzeczywistość i jak rzeczywistość wpływa na proces twórczy. Rozmowę poprowadzi Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. ASP dr hab. Jan Tutaj.

18:00 Wernisaż wystawy WYczulenie
To wystawa prac studentów krakowskiej ASP. Organizatorzy chcieli pokazać wpływ, jaki wywierają na siebie artysta i otaczająca go rzeczywistość. Sztuka jest tu rozumiana jako forma odpowiedzialności – nie tylko artystycznej, ale również społecznej. Kuratorem wystawy jest Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. ASP, dr hab. Jan Tutaj. Organizatorem wystawy jest krakowska ASP, Agencja Artystyczna GAP oraz klub ZetPeTE. Ekspozycję będzie można obejrzeć w dniach 14–26.02.2020 w Galerii Białej nad Klubem ZetPeTe przy ul. Dolnych Młynów 10.

18:30 Dyskusja:
Gentryfikacja, czyli jak nadać przestrzeni drugie życie
To dyskusja o tym, jak nowe enklawy społeczne wpływają na tkankę miejską – o ożywianiu przestrzeni i odzyskiwaniu miejsc poprzez sztukę, działanie i aktywizm.