19. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

19. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Do każdego z nas dociera tylko wycinek otaczającej go rzeczywistości. Co widzisz w swoim?

Trwa 19. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Konkurs adresowany jest do studentów IV i V roku wszystkich wydziałów i kierunków artystycznych polskich uczelni.

Zainteresowani konkursem studenci, tworzący prace w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii od 15 stycznia 2020 roku przez specjalny panel na stronie internetowej. Przed uczestnikami 19. edycji konkursu APH stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w jednym z dwóch prężnie działających ośrodków rezydencyjnych: Nowym Jorku i Wilnie. Ponadto, jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia.

Zgłoszenia prac konkursowych:

www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs

Harmonogram 19. edycji Konkursu Artystyczna Podróż Hestii:

15 stycznia 2020: start konkursu i otwarcie panelu zgłoszeń;

3 kwietnia 2020: zamknięcie panelu zgłoszeń i rozpoczęcie obrad jury;

Do 19 czerwca 2019: ogłoszenie nazwisk finalistów konkursu;

7-20 września 2020: wystawa finałowa w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie;

18 września 2020: ogłoszenie nazwisk laureatów podczas gali finałowej w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.