Zaproszenie na performance. Wydział Intermediów.
14.07.2016

Zaproszenie na performance. Wydział Intermediów.

Zakończenie performancu i otwarcia przestrzeni poperformatywnych po dwudziestoczterogodzinnym działaniu odbędą się w piątek, 15 lipca 2016 r. w:

18:00 - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1

19:00 - OPCJA / Galeria Wydziału Intermediów / ASP Kraków, ul. Piłsudskiego 38

20:00 - MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, ul. Lipowa 4

21:00 - Księgarnia / Wystawa, ul. Józefińska 9

Performance jest dwudziestoczterogodzinnym działaniem odbywającym się symultanicznie w przestrzeniach czterech miejsc: Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, Galerii Opcja Wydziału Intermediów ASP w Krakowie, Bibliotece Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Księgarni | Wystawie.

W każdej z nich materializacja słowa odbywa się niezależnie pomiędzy dwiema osobami odmiennych narodowości, mówiącymi w różnych językach. Performance jest formą eksperymentu polegającą na odnalezieniu przez każdą z par własnego systemu znaków, nowej formy języka umożliwiającej komunikację. Każde słowo o ustalonym w procesie znaczeniu zostanie zapisane na ścianach, podłodze, suficie. „White cube”, odcięty od świata zewnętrznego na całą dobę staje się próżnią, w której z wolna toczy się dialog. Dialog bazujący na gestach, rysunkach, diagramach, bazgrołach i wykresach. Dialog pełen hybryd słownych otwarty na transfiguracjach języka i wszystkich możliwych formach jego przekształceń. Każdy kolejny krok w przekroczeniu bariery językowej pozostawi ślad, zaznaczając się czernią na białej ścianie.

Jak wiele słów jest niezbędnych do płynnej komunikacji?

Zakończenia performancu i otwarcia przestrzeni poperformatywnych odbędą się po upływie 24 godzin działania, odkrywając przed publicznością zapis procesu ewolucji swoistego mikrojęzyka ze słów uwiecznionych na ścianach.

Udział biorą:

• Timothy Maxymenko