Zaproszenie do artystycznego udziału w "Festiwalu Instalacji Lirycznych - Liryka dla dzieci"
17.06.2015

Wyspa Skarbów GAK zaprasza do artystycznego udziału w "Festiwalu Instalacji Lirycznych - Liryka dla dzieci", który odbędzie się na Wyspie Sobieszewskiej 8-9 VIII 2015 r.

W tym roku program będzie dedykowany dzieciom - "Liryka dla dzieci". Będą to koncerty, warsztaty, teatr, zabawa ze słowem pisanym i śpiewanym, malowanym w przestrzeni Wyspy Sobieszewskiej.

Artyści mogą opracować własną formułę zabawy ze słowem, swoimi działaniami odnieść się do misji Wyspy Skarbów, którą jest: "MIEJSCE KREATYWNEGO RELAKSU, WOLNOŚĆ TWORZENIA w obszarze różnorodnych dziedzin sztuki. Miejsce działań artystycznych i społecznych, wrażliwe na sprawy EKO i ETNO."

Zależy nam albo na dziele "skończonym" w postaci koncertu, czytania, etc. lub też pracy warsztatowej, ale zakończonej dziełem, które może stanowić INSTALACJĘ artystyczną możliwą do podziwiania podczas festiwalu.

Artysto prześlij nam pomysł na projekt instalacji lirycznej wraz kosztorysem do 30.06.2015r. na mail: wyspaskarbow@gak.gda.pl

FORMUŁA FESTIWALU- opis:
Liryka dla Dzieci” to działania interdyscyplinarne, warsztatowe, które rozwijają kreatywność dzieci i młodzieży. Dzięki szeroko rozumianej edukacji artystycznej następuje wymiana energii twórczej między „młodymi odkrywcami” a profesjonalnymi artystami i animatorami sztuki.

Festiwal zaprasza twórców indywidualnych, grupy artystyczne, animatorów kultury oraz wszystkich spragnionych działań twórczych. Wydarzenie jest otwarte na działania warsztatowe, dzięki którym każdy może uczestniczyć w tworzeniu instalacji. Festiwal to miejsce na sztukę eksperymentalną, odważną i zaskakującą... land artstreet art,  performanceinstalacja dźwiękowa ...

INFORMACJE DODATKOWE: Do wykorzystania jest przestrzeń:
- ogrodzenie przed budynkiem (np. może powstać na nim rozkładana książka), etc.
- plac zabaw przed budynkiem
- teren byłego ośrodka wczasowego "Drogowiec", obok naszej siedziby
- teren wokół całego budynku "Wyspa Skarbów"
- plaża, wejście nr 16

PYTANIA POMOCNICZE do stworzenia opisu działań:
- Ile dzieci będzie uczestniczyć, w jakim będą wieku?
- Kto to będzie, czy będą to np.turyści, osoby z przypadku? Jak przeprowadzicie rekrutację? W jaki sposób będą zbierane zgłoszenia?
- Gdzie odbędzie się cała praca twórcza: wewnątrz budynku (sale) czy na zewnątrz w plenerze?
- Jaki będzie efekt końcowy Państwa pracy? Co dokładnie powstanie? W jaki sposób będzie zamontowane, gdzie? Najlepiej gdyby "dzieło" było widoczne w przestrzeni jako INSTALACJA, bo to Festiwal Instalacji właśnie.  Chodzi o ich ciekawą prezentację.

Kontakt:

tel. 0-58 323 91 15