Wystawa Trans/formacje - ASP w Krakowie

Wystawa Trans/formacje - ASP w Krakowie

Zapraszamy serdecznie na wystawę prac studentów Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie "Trans/formacje".

Wernisaż: 22.03.2018 (czwartek) godz. 19.00
Wystawa potrwa do 7 kwietnia 2018 roku, dostępna do zwiedzania w godzinach otwarcia Galerii (wt-pt 13-19, sb 14-18)

"Czas studiów to najpiękniejszy etap rozwoju twórczego młodych talentów.
Prace na wystawie, w Galerii New Era Art, to kilka wybranych przykładów z bogatego spektrum interesujących postaw twórczych studentów, przyszłych artystów projektantów z Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
„transFormacje” to symboliczny tytuł wystawy odnoszący się do przemian i rozwoju potencjału twórczego autorów prac, a także do ewolucji i poszukiwań formy w realizacji indywidualnych tematów. W procesie kształcenia projektantów jednym z istotnych elementów jest rozwój osobowości twórczej i wyobraźni oraz podejmowanie eksperymentów w zakresie twórczości w czasie studiów m.in. w trakcie zajęć w Katedrze Sztuk Wizualnych. Wystawa nie prezentuje programu dydaktycznego Katedry, a jedynie wybrane indywidualne postawy oraz przykłady poszukiwań w szerokim polu sztuki.
Wystawa ta wpisuje się w rok jubileuszowy 200 lat Akademii Sztuk Pięknych, 55 lat Wydziału Form Przemysłowych i Katedry Sztuk Wizualnych."
Kierownik Katedry Prof. dr hab. Andrzej Ziębliński

Koordynacja:
Paweł Orłowski (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie)
Magdalena Klimkowicz, Mateusz Grymek (Galeria New Era Art)

Projekt plakatu i zaproszeń - Magdalena Stąpor