Wykłady i przegląd portfolio "Artysta – Zawodowiec" 21 marca 9:00-18:00

Wykłady i przegląd portfolio "Artysta – Zawodowiec" 21 marca 9:00-18:00

Fundacja Sztuki Polskiej ING serdecznie zaprasza wszystkie studentki i studentów kierunków artystycznych do udziału w drugiej edycji projektu edukacyjnego Artysta – Zawodowiec.

21 marca w godzinach 9:00 - 18:00

CYKL WYKŁADÓW
Artysta – Zawodowiec to całodniowe, bezpłatne zajęcia, podczas których poznacie przydatne praktyki i narzędzia wspierające artystki i artystów w funkcjonowaniu w profesjonalnym świecie sztuki: jak odpowiednio zaprezentować się kuratorom i galerzystom, jak i gdzie zorganizować pierwsze wystawy, gdzie się ubezpieczyć, i jak zadbać o swoje prawa. Zajęcia będą prowadzone przez ekspertów: krytyków, artystów, kuratorów i galerzystów.

ZAPISY
Aby wziąć udział w projekcie wypełnij do dnia 19 marca formularz zgłoszeniowy: http://artysta-zawodowiec.kosmos.re/

HARMONOGRAM
Zajęcia odbędą się w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Plac Matejki 13), w godz. 9:00-18.00 (z przerwą w godz. 13:45-14:45).

1. Mechanizmy świata sztuki - Mikołaj Iwański
2. Na starcie: wystawy, konkursy, stypendia, rezydencje - Karolina Plinta
3. Samoorganizacja: pracownia, ubezpieczenie, umowy, prawo autorskie, finansowanie - Agnieszka Sural
4. Artist-run-space: galerie, inicjatywy i kolektywy artystów - Galeria Potencja
5. Autoprezentacja: przygotowanie portfolio - Dawid Radziszewski
6. Współpraca z galerią - Łukasz Gorczyca
7. indywidualne konsultacje portfolio

KONSULTACJE PORTFOLIO
Studentki i studenci ostatniego roku studiów magisterskich mogą zapisywać się na indywidualne konsultacje portfolio. 10 najlepszych studenckich portfolio prześlemy z rekomendacją Fundacji i wykładowców do kuratorów oraz dyrektorów najważniejszych instytucji w Polsce. Zapisy na konsultacje przez formularz zgłoszeniowy tylko do 12 marca!

W przypadku pytań prosimy o kontakt koordynatorką projektu Mają Demską: maja.demska@ingart.pl

Partnerzy projektu: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

www.ingart.pl