Wykład "DLACZEGO? W poszukiwaniu sensu robienia książki (fotograficznej)" z udziałem Anny Nałęckiej
01.03.2016

Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Pracownia Fotografii I zaprasza na wykład zatytułowany "DLACZEGO? W poszukiwaniu sensu robienia książki (fotograficznej)" z udziałem Anny Nałęckiej. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 5 marca 2016 r., o godz. 13.00, na Auli Głównej ASP, pl. Matejki 13.

Książka fotograficzna jest obecnie najprężniej rozwijającym się medium związanym z fotografią artystyczną. Wraz z postępującą digitalizacją, publikacje książkowe są nieodłącznie związane z rynkiem fotografii i utwierdzają swoją pozycję w okresie ostatnich lat. Anna Nałęcka jest grafikiem i projektantem książek, współpracuje z kolektywem Sputnik Photos. Książki fotograficzne projektowane przez nią rokrocznie zdobywają uznanie i nagrody w najważniejszych konkursach na całym świecie, w ostatnich latach zostały wyróżnione na Paris Photo – Aperture Foundation Photobook Award, POYi – The Best Photography Book Award i wiele innych. Do współpracy z nią zgłaszają się uznani fotografowie z całego świata. Anna Nałęcka przyjęła zaproszenie na przyjazd do Krakowa – autorka planuje wykład oraz przegląd portfolio ze studentami pod kątem projektu fotoksiążki.