SmarT.eatr - projekt teatralny absolwentek ASP w Krakowie: Anny Zwiefki i Kamili Sudoł
02.02.2021

Anna Zwiefka i Kamila Sudoł, absolwentki ASP w Krakowie, od czerwca 2020 roku współtworzą projekt SmarT.eatr. Jest to teatr nowej komunikacji, który zrodził się podczas pierwszego lockdown`u. Artystkom zależało, aby ludzie wrażliwi na sztukę nie zostali od niej totalnie odcięci i aby sztuka znalazła swoje miejsce na portalach społecznościowych, w możliwie przystępnej formie- dostosowanej do wymogów użytkowników.
SmaT.eatr jest próbą urzeczywistnienia idei dzieła totalnego łącząc social media, teatr, modę, muzykę, grafikę oraz animację.

Projekt współtworzony jest z grupą artystów z Włoch i Hiszpanii, skupia się na interpretacji dzieł znanych twórców. Przyjęta formuła to teatr poniżej 35 roku życia - do udziału w spektaklach zostały zaproszone również 3 studentki wydziału scenografii: Patrycja Pieszak, Maja Strzebońska i Monika Matys. Pierwszy zrealizowany spektakl  "Dekameron" Boccacio został doceniony na międzynarodowych festiwalach.

Odcinek "Warszawski Decameron" (do którego animację, pod reżyserskim nadzorem Anny Zwiefki, zrealizowała Patrycja Pieszak) został finalistą Near Nazareth Festival w Izraelu, dostał wyróżnienie na Rome Prisma Film Awards oraz dostał się do oficjalnej selekcji Festival del Cinema di Cefalu.

LINK DO WYWIADU dla Festival del Cinema di Cefalu

Obecnie SmarT.eatr realizuje drugą produkcję- spektakl "COmmedia diVIna no-Dovon", której tekst jest oparty na "Boskiej Komedii" Dantego i "Nie-Boskiej Komedii" Krasińskiego.

Pierwsze dwa oddcinki są już dostępne na instagramie @smart.eatr (IGTV i w postach) oraz na Facebooku.

PILOT

PROLOG