SCENA / DEBIUTY - program dla debiutujących artystów
14.01.2016

SCENA / DEBIUTY - program dla debiutujących artystów

Pracownia Duży Pokój zaprasza studentów i absolwentów uczelni artystycznych oraz twórców wszystkich dziedzin sztuki do Programu SCENA/DEBIUTY.

Działamy w Warszawie od 2010 roku jako przestrzeń wpierająca artystów, twórców różnych dziedzin, aktywistów, badaczy, naukowców i animatorów kultury. W odpowiedzi na potrzeby, które zbieramy od początku naszej działalności uruchamiamy nasze poszczególne działania. W ten sposób stworzyliśmy program SCENA/DEBIUTY skierowany do artystów, którzy chcą zrealizować swój debiut w Warszawie.

SCENA/DEBIUTY to rodzaj trzymiesięcznej rezydencji tworzącej sprzyjające warunki dla początkujących twórców do realizacji własnych projektów artystycznych.
Pracownia Duży Pokój chce wesprzeć artystów na następujących poziomach:
finansowym - w postaci stypendium w wysokości 1000 zł;
technicznym - pokrycie wybranych kosztów technicznych, zaplecze techniczne, sprzęt, itp.
merytorycznym - konsultacje z doświadczonymi twórcami, ekspertami i trenerami;
lokalowym - udostępnienie przestrzeni, w której twórca może swobodnie działać czyli Dużego Pokoju.

Efektem programu SCENA/DEBIUTY będzie prezentacja działań ośmiu debiutujących artystów/grup artystycznych, a także spotkania, teksty, warsztaty i debaty komentujące realizowane działania.

Jak się zgłosić do Programu?

Rekrutacja trwa do 14.02.2016 roku.
Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać się indywidualnie lub w zespołach, po wcześniejszym zapoznaniu się z Regulaminem rekrutacji, a następnie wypełnieniu formularza rejestracyjnego dostępnych pod linkiem: http://www.duzypokoj.org/scenadebiuty/.

Osoby aplikujące zgłaszają pomysł na konkretny projekt, który po zakwalifikowaniu się będzie realizowany i prezentowany w przestrzeni Pracowni Duży Pokój.
Do udziału w programie zostanie wybranych osiem projektów. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 29.02.2016 roku.

Zapraszamy.

Zespół: Joanna Kozera, Feliks Tuszko, Monika Matusiak, Katarzyna Królikowska
Projekty graficzne: Karo Koto
Scenografia: Studio Paper Heroes (Magda Major, Karolina Pawłowska)

Program dofinansowało Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.
Działanie jest częścią projektu pn. "Pracownia Duży Pokój. Kulturalna Spółdzielnia Obywatelska" dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich FIO.