Projekt "Web Design. Nowe kompetencje na rynku pracy" zakończony
30.09.2015

Projekt "Web Design. Nowe kompetencje na rynku pracy" zakończony

Dobiegł końca realizowany od 1 października 2014 r. przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Biuro Karier projekt "Web Design - nowe kompetencje na rynku pracy”. Spotkanie podsumowujące projekt miało miejsce we wtorek 29 września 2015 r. Wzięły w nim udział władze Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: JM Rektor - prof. Stanisław Tabisz, Prorektor ds. Nauki i Spraw Zagranicznych - prof. Piotr Bożyk, Prorektor ds. Studenckich - prof. Jan Tutaj oraz Kanclerze - dr Jolanta Ewartowska, a także specjalista ds. współpracy z przedsiębiorcami w projekcie - Donata Adler, kierownik Biura Karier ASP - Barbara Siorek oraz przedsiębiorcy i zaproszeni goście.

Projekt „Web Design - nowe kompetencje na rynku pracy”, realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IV. Szkolnictwo wyższe i nauka, Działanie 4.1. Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został oparty na doświadczeniach Biura Karier Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Projekt adresowany był do 119 studentów ASP z dwóch ostatnich semestrów studiów licencjackich i magisterskich z Wydziału Rzeźby i Wydziału Form Przemysłowych. W ramach projektu zrealizowanych zostało pięćdziesiąt 3-miesięcznych płatnych staży zawodowych, w tym 30 staży śródrocznych i 20 staży pełnych. Projekt przewidywał także realizację 9 szkoleń z zakresu kompetencji miękkich, 150 godzin konsultacji z ekspertami rynku kreatywnego, szkolenia certyfikowane w firmach zewnętrznych na odpowiednim dla studenta poziomie zaawansowania oraz warsztaty WEB DIGITAL DESIGN, prowadzone we współpracy z przedsiębiorcami rynku kreatywnego.

Strona projektu www