Projekt „Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego”
19.10.2017

FUNDACJA SUSTINAE w okresie 1 października 2017 roku – 30 września 2018 roku realizuje projekt „Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego”.

CELEM GŁÓWNYM PROJEKTU jest wzrost indywidualnej aktywizacji zawodowej i edukacyjnej 25 osób z niepełnosprawnościami w wieku 18-29 r.ż., bez pracy, nie uczestniczących w szkoleniu i kształceniu, zamieszkałych na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego.

PROJEKT OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE FORMY WSPARCIA DLA UCZESTNIKÓW:

• Diagnoza i opracowanie Indywidualnego Planu Działań
  • Doradztwo zawodowe
  • Pośrednictwo pracy
  • Poradnictwo grupowe
  • Trening zatrudnienia wspieranego
  • Szkolenia zawodowe
  • Bony szkoleniowe
  • 3 miesięczne staże zawodowe
  • Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej
  • Refundacja kosztów opieki nad osobami zależnymi
  • Uczestnicy szkoleń i staży będą mieli zagwarantowane stypendia oraz zwrot kosztów dojazdu.

REKRUTACJA DO PROJEKTU TRWA OD 17.10.2017 DO WYCZERPANIA MIEJSC

Do projektu zapraszamy osoby:
a) w wieku od 18 do 29 r.ż.
b) posiadające orzeczenie o niepełnosprawności
c) zamieszkujące na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego
d) bierne zawodowo tzn. nie pracujące, nie zarejestrowane w urzędzie pracy i nie poszukujące pracy
e) nie kształcące się tzn. nie uczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym
f) nie szkolące się tzn. nie uczestniczące w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy
g) które w okresie ostatnich 4 tygodni nie uczestniczyły w projektach aktywizacyjnych finansowanych ze środków publicznych.
h) nie biorące udziału w innych projektach realizowanych w ramach konkursu POWR.01.02.01-IP.15-12-006/17 lub POWR.01.02.01-IP.15-12-007/17.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Projekcie zapraszamy do kontaktu mailowego: projekt@fundacjasustinae.org
lub telefonicznego:
Adres biura Projektu :