Projekt APAP - Adaptacja Plan Aktywność Praca dla osób młodych  - dla studentów studiów niestacjonarnych
14.09.2016

Projekt APAP - Adaptacja Plan Aktywność Praca dla osób młodych - dla studentów studiów niestacjonarnych

Do udziału w projekcie mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie osoby zamieszkujące (w rozumieniu KC) teren województwa małopolskiego, spełniające jednocześnie następujące warunki:

- osoby w wieku 15-29 lat

- bierne zawodowo (nie pracujące oraz nie zarejestrowane w Powiatowym Urzedzie Pracy)

- nie kształcące się tj. nie uczestniczące w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym,- nie szkolące się ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni (pozaszkolne zajęcia mające na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy)

PROPONOWANE FORMY WSPARCIA W RAMACH PROJEKTU:

Indywidualne Plany Działania dla 300 os.

Indywidualne Poradnictwo Zawodowe dla 300 os. (śr. 7 h/os).

Warsztaty Integracji i Rozwoju – 3-dniowe wyjazdowe zajęcia outdoorowe dla 300 os.

- stypendium w wys. 213,60 PLN brutto

- nocleg + catering

- materiały szkoleniowe

- ubezpieczenie NNW

- transport

Kompleksowe i Indywidualne Pośrednictwo Pracy dla 300 os. (min. 3 oferty pracy/os.)

Job-Coaching dla 300 os. (śr.4h/os.)

Opieka Doradcy i Mentora Zawodowego dla 300 os.

Staże Zawodowe – 3-miesięczne dla 240 os.

- stypendium stażowe w wys. 1 307,79 zł brutto

- zwrot kosztów dojazdu

- badania lekarskie

Bony Stażowe – 6-miesięczne dla 3 os.

- stypendium stażowew wys. 1 307,79 zł brutto

- zwrot kosztów dojazdu

Pracodawca otrzyma:

- jednorazową premię za utrzymanie zatrudnienia w wysokości 1513,50 zł brutto.

Bony Szkoleniowe dla 146 os.

Uczestnik otrzyma:

- bon szkoleniowy o wartości do 3 450 PLN (koszt bonu obejmuje: sfinansowanie jednego lub kilku szkoleń, koszt egzaminów, badań lekarskich/psychologicznych, zwrot kosztów przejazdu, ewentualne zakwaterowanie, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania).

- jednorazowe stypendium szkoleniowe w wys.do 1 307,79 zł brutto w zależności od ilości godzin szkoleniowych

- ubezpieczenie NNW

Bony Zatrudnieniowe – dla 2 os. przez okres 12 m-cy

- bon zatrudnieniowy o wys. 831,10  zł/m-c

Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY.