Poradnia Studencka STER zaprasza!
29.10.2015

Poradnia Studencka STER zaprasza!

Poradnia Studencka STER to działalność  zainicjowana przez studentów UPJPII dla studentów i absolwentów wszystkich krakowskich uczelni. Opiekunem tego innowatorskiego projektu jest ksiądz Lucjan Bielas duszpasterz akademicki dbający nie tylko o profesjonalny charakter poradni ale także jej wymiar duchowy.

Głównym celem poradni nie jest prowadzenie sesji terapeutycznych bądź długotrwałego wsparcia psychologicznego. Skupiamy się na doraźnej pomocy. Naszym zadaniem jest wskazanie odpowiedniej ścieżki pomocowej, a to wszystko za sprawą szybkiej i bezpośredniej komunikacji z pracownikami naszej poradni.

W Poradni Studenckiej STER możesz skontaktować się z psychoterapeutą, psychologiem, mediatorem, familiologiem, prawnikiem, duszpasterzem, ponadto od listopada do grona dyżurujących dołączy coach, pracownik socjalny, doradca zawodowy, a także piarowiec. Jednakże przez cały czas staramy się o poszerzenie grona naszych specjalistów min.o położne.

Co trzeba zrobić aby uzyskać poradę?

To proste, jest na to kilka sposobów:

1. Możesz osobiście przyjść na dyżur specjalisty (konkretne informacje dotyczące dyżurów naszych specjalistów znajdziesz na stronie http://psster.pl, facebook: PS STER).
  2. Zadzwoń pod numer poradni 511-459-902 i umów się na dogodny dla Ciebie termin (telefon czynny 24/h).
  3. Napisz do nas na adres poradnia.ster@gmail.com.
  4. Mając na uwadze rozwój nowych technologii dążymy do wprowadzenia konsultacji online. Mamy ogromną nadzieję, że będą one dostępne już niebawem.

Drugą stroną medalu Poradni Studenckiej STER jest propagowanie projektów specjalistycznych. Do najważniejszych zaliczają się: Akademickie Kursy dla Narzeczonych, Kurs Wystąpień Publicznych, Biznes Plan Miłości. Wstępną propozycją na rok akademicki 2015/2016 są: debaty studenckie, Chrześcijański Speed Dating, kwesta dla hospicjum Alma Spei , spotkania wolontaryjne oraz wiele innych inicjatyw rodzących się w głowach naszych studentów.

Czekamy na Ciebie! Skontaktuj się z nami!

Poradnia Studencka Ster
Duszpasterstwo Akademickie Patmos
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w  Krakowie

Ul. Franciszkańska 1, sala 231, IIp.

email: poradnia.ster@gmail.com

facebook: ps.ster