Open call dla młodych artystów: JAK JEST?
18.10.2017

Open call dla młodych artystów: JAK JEST?

Galeria Labirynt zaprasza studentki i studentów, absolwentki i absolwentów (do 27 r.ż.) uczelni artystycznych do udziału w wystawie "Jak jest?", której otwarcie odbędzie się 24 listopada 2017 w Galerii Labirynt.

Interesują nas prace wideo powstałe w latach 2016-2017, odnoszące się do aktualnej rzeczywistości. Jesteśmy ciekawi, jaką postawę wobec otaczającego świata, z całym jego ciężarem i lekkością, siłą i potencjałem oraz zagrożeniami lub nadzieją na przyszłość, w Polsce i na świecie przyjmują młodzi artyści i młode artystki. Sztuka krytyczna, kontestująca i zaangażowana, czy też ostentacyjny zwrot w sferę prywatności? Istotne jest dla nas zaprezentowanie szerokiego spektrum zjawisk artystycznych, będącego odzwierciedleniem stanu umysłu debiutujących twórców oraz ich odpowiedzią na to, co dzieje się „tu i teraz”.

Warunkiem uczestnictwa w wystawie jest wysłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego (plik opisany wg schematu: nazwisko_imię_formularz) oraz gotowej pracy (nazwisko_imię_film), plus ewentualnie portfolio (nazwisko_imię_portfolio). Przyjmujemy jedynie prace wideo nie dłuższe niż 5 minut. Lista osób biorących udział w wystawie zostanie ogłoszona do 13 listopada 2017 roku na stronie internetowej Galerii Labirynt. Nagroda główna: 10 000 zł, pula wyróżnień: 5000 zł.

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną na adres: jakjest2017@gmail.com.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 października 2017, godz. 24.00