MŁODA AKADEMIA. WAKACJE i MŁODZI W POLSCE - intensywne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży
10.07.2023

Na jeden tydzień lipca nasze biuro, czyli dawna pracownia Olgi Boznańskiej, stanie się przestrzenią warsztatową dla dzieci i młodzieży! Trwają właśnie zapisy na intensywny kurs artystyczny MŁODA AKADEMIA (24-29 lipca 2023) oraz warsztaty MŁODZI W POLSCE (18-22 lipca 2023). Zapraszamy!

MŁODA AKADEMIA. WAKACJE to letnia odsłona (24-29 lipca) intensywnego kursu artystycznego dla dwóch grup wiekowych:

dla dzieci w wieku 7-11 lat

Uczestnicy i uczestniczki, poprzez działania artystyczne, poznają podstawowe pojęcia historii sztuki, idee oraz tendencje, ale także związek następujących po sobie zmian w historii i kulturze.

Autorka i prowadząca: dr Izabela Biela (Wydział Malarstwa ASP w Krakowie). Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach 11.00-15.00 w gmachu głównym Akademii Sztuk Pięknych, pl. Matejki 13.

dla młodzieży w wieku 12-16 lat

Pogłębiony kurs, podczas którego będziemy zgłębiać różnorodne techniki malarskie i rysunkowe. Zaczniemy od szkicowania, a następnie przystąpimy do działań nad kolejnymi etapami tworzenia prac artystycznych. Tematem prac będzie martwa natura, model oraz wyobraźnia.

Autorka i prowadząca: dr hab. prof. ASP Edyta Sobieraj (Wydział Malarstwa, ASP w Krakowie). Zajęcia odbywają się codziennie w godz. 11.00-15.00 w Pracowni Olgi Boznańskiej – Biurze Karier ASP na ul. Piłsudskiego 21.

Więcej informacji

MŁODZI W POLSCE to wakacyjna podróż w czasie do Młodej Polski dla dzieci w wieku 9-14 lat. W dniach 18-22 lipca uczestnicy będą mogli zapoznać się z młodopolskim dziedzictwem i jego przejawami we współczesnym świecie sztuki.

Więcej informacji