Futurystyczny projekt WFP na wystawie "Polish design. Tomorrow is today" w Mediolanie 4-9 kwietnia 2017
29.03.2017

Akademickie Centrum Designu, działające przy Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, zaprasza w dniach 4–9 kwietnia 2017 roku do odwiedzenia wystawy „POLISH DESIGN. Tomorrow is today”, towarzyszącej najważniejszemu na świecie wydarzeniu w dziedzinie designu – targom Salone del Mobile 2017 w Mediolanie.

„POLISH DESIGN. Tomorrow is today”
4–9 kwietnia 2017
Superstudio PIÙ, via Tortona 27, Mediolan

Wystawa czynna:

4-8 kwietnia 2017 r.
godz. 10:00-21:00

9 kwietnia 2017 r.
godz. 10:00-18:00

Wystawa, prezentowana w ramach SUPERDESIGN Show w Superstudio Più (via Tortona 27, Mediolan), pokazuje wydziały projektowe polskich uczelni artystycznych przez pryzmat unikalnego dla każdej z nich kontekstu geograficznego, zasobów naturalnych regionu, regionalnych tradycji i historii.

W wystawie uczestniczy osiem polskich państwowych uczelni artystycznych w tym Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wydział Form Przemysłowych pokaże instalację MARS 2030 – projekt konfigurowalnej przestrzeni mieszkalnej dla załogowych statków kosmicznych, inspirowany planowanym na 2030 rok lotem załogowym na planetę Mars. Projekt ten powstał na Wydziale Form Przemysłowych ASP w Krakowie we współpracy z NASA Ames Research Center, w konsultacji z dr Jessicą Marquez i dr. Jurkiem Parodi.

Kuratorką wystawy i autorką jej aranżacji jest Dorota Koziara – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, polska projektantka prowadząca własne studio w Mediolanie, kuratorka wielu wystaw.

Wystawa „POLISH DESIGN. Tomorrow is today” ma na celu przybliżenie międzynarodowej publiczności specyfiki nauczania i unikalnego podejścia do współczesnego projektowania w Polsce. To nie tylko przekrojowa wystawa prac i projektów. Tym, co wyróżnia wystawę, jest konsekwentne pokazanie efektów pracy studentów w indywidualnym kontekście charakteryzującym poszczególne uczelnie. Oryginalna aranżacja zaprojektowana przez „Dorota Koziara Studio” opiera się na idei otwartych ksiąg opowiadających historię każdej uczelni z osobna. Prezentowane obiekty i projekty dopełniają dopracowane, nowoczesne prezentacje multimedialne.

Autorem plakatu oraz komunikacji wizualnej wystawy jest dr Marcin Markowski.