ART COME OUT - Szymon Rogiński
09.02.2016

ART COME OUT - Szymon Rogiński

FotoBzik oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu autorskim !ART COME OUT! ze znakomitym fotografem Szymonem Rogińskim.

17 lutego 2016 godz. 18:00
ASP (aula główna)
pl. Jana Matejki 13, Kraków

Szymon Rogiński urodził się w 1975 roku w Gdańsku, obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Uczył się aktorstwa w „School on Wheels” Teatru Derevo (Niemcy, Holandia) oraz fotografii w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku. W roku 2010 otrzymał w ramach programu „Młoda Polska” stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracował w Dziale Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku i w studiu fotograficznym „Gazety Wyborczej” oraz współpracował z wieloma agencjami fotograficznymi, m.in. Photoby, Photoshop. Obecnie związany z LAF Artist Management Warszawa oraz YYO Artist Management Shanghai.
Od 2012 roku jest wykładowcą w Akademii Fotografii (Warszawa).
Jego prace były publikowane m.in. w: „Vogue Hommes”, „The Sunday Times”, „Common & Senses”, „OjodePez”, „Wire”, „Art Review”, „Modern Painters”, „Youngtree Press”, „Futu”, „Maj” i „Shots Directory”. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in w Madrycie, Brukseli, Jerozolimie, Berlinie, Salonikach, Warszawie, Krakowie i Poznaniu.
Sylwetka Szymona Rogińskiego została zaprezentowana w książce Adama Mazura Decydujący moment. Nowe zjawiska w fotografii polskiej po 2000 roku (Karakter 2013).

Parterem wydarzenia jest firmy najlepszefoto.plprodukująca m.in najwyższej jakości ekskluzywne fotoalbumy. Z ich produktami będziecie mieli okazję zapoznać się zaraz po spotkaniu.

To już 4 spotkanie, kiedy to firma CentrumPapieru.pl, przygotowała prezentację urządzeń oraz papierów do wydruków fotograficznych. Po spotkaniu z artystą każdy będzie mógł wziąć udział w prezentacji papierów oraz drukarek fotograficznych oraz wygrać wydruk swojej fotografii w formacie 100x70 cm. Wystarczy przyjść na spotkanie 17-go lutego o 18:00, zabrać ze sobą pendrive z fotografią odpowiednio przygotowaną do wydruku i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu. Spośród osób, które zgłoszą chęć udziału w akcji, zostanie wylosowanych aż 5 szczęśliwców.
Spotkanie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców pozyskanemu w trakcie akcji społecznościowej na portalu PolakPotrafi oraz mecenasom wydarzenia, Centrum Papieru oraz Najlepszefoto.pl.

Wstęp wolny. Zapraszamy

wydarzenie na Facebooku