Dzieje się

Wystawa we Wiedniu - PRIVATE PUNK V /wernisaż 9.09
05.09.2023

Wystawa we Wiedniu - PRIVATE PUNK V /wernisaż 9.09

Kalina Horon urodziła się w 1992 roku, w latach 2011-2016 studiowała Malarstwo na ASP w Krakowie, dyplom w pracowni Andrzeja Bednarczyka. W latach 2014-2015 studia na Akademie der bildenden Künste we Wiedniu (pracownia Daniela Richtera) i Universität für Angewandte Kunst (pracownia Brigitte Kowanz). 

Od 2014 roku mieszka i pracuje we Wiedniu.  

PRIVATE PUNK V

W piątej części cyklu Private Punk trójka artystów spotyka się ze szczególnie odmiennym – tym razem naprawdę dźwiękowym – językiem formalnym. 

Prace obu malarek Franziski Maderthaner i Kaliny Horon spotykają się z rzeźbiarską twórczością Rouvena Dürra nie tylko w różnych mediach, ale także w czasami bardzo przeciwstawnych tonacjach. 

Przy tej okazji można wiele odkryć, nie tylko w indywidualnej twórczości pod względem formy, materiału i kompozycji, ale także w nawiązanych tu po raz pierwszy wzajemnych relacjach, wyłaniają się dodatkowe, często zaskakujące perspektywy. Spontaniczne odkrywanie i skoncentrowane oglądanie – te potężne dzieła zachęcają do doświadczenia obu, jak zawsze w przypadku dźwięku i ciszy – szczególnie, także jako metafory.

Z niecierpliwością czekamy na otwarcie Kunstherbst 23 przy Himmelpfortgasse tą wystawą – i do zobaczenia ponownie!

Serdecznie zapraszamy - jak zawsze pod hasłem: TRY & LOVE ART!

Wystawa 9.9. – 4.10. Wernisaż w sobotę, 9 września, artyści sa obecni

Koncert z Kaliną Horon 20 września o godz. 18.00

Godziny otwarcia wtorek – piątek 11:00 – 19:00, sobota 11:00 – 18:00

Szczegóły: https://www.galeriefrank.wien/project/private-punk-v/

W tej kategorii