Wystawa "Kolekcja" Kaji Wojtygi
31.05.2016

Wystawa "Kolekcja" Kaji Wojtygi

Fundacja Bulwary Sztuki ma zaszczyt zaprosić na wystawę grafik Kaji Wojtygi pt. "Kolekcja".

„Mój dom rodzinny od zawsze pełen jest zwierząt, niestety nie tylko tych pełnych wigoru, kłębiących się pod nogami, przebiegających z kąta w kąt. Wnętrza zdobią lśniące skóry, jelenie wieńce, sarnie parostki. Te eksponaty będąc ozdobą domu, stały się jego istotną częścią i towarzyszą mi od kiedy pamiętam."

"Kolekcja" to cykl grafik stanowiący fragment pracy magisterskiej zrealizowanej na krakowskiej ASP w pracowni miedziorytu pod kierunkiem prof. Krzysztofa Tomalskiego. Inspiracje stanowi rodzinna kolekcją trofeów. Pełna wspomnień, rozterek i sprzeczności „Kolekcja” stanowi swoisty zapis myśli.To zbiór intymnych śladów dorastania. Opiera się na skojarzeniach z dzieciństwa, przywiązaniu do ojca, fascynacji przyrodą. Stanowi rodzaj zielnika zapachów i obrazów. Cykl jest hołdem dla natury i wszystkich jej aspektów.

☛Kaja Wojtyga
urodzona 1991 roku w Poznaniu,
absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk
Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Zajmuje się wklęsłodrukiem, ilustracją oraz grafiką
projektową. Mieszka i pracuje w Krakowie.

☛otwarcie: 28.05.2016, godz. 19.00. Wystawa czynna do końca sierpnia 2016.
☛miejsce: Mostowa Art Cafe, ul. Mostowa 8, Kraków