Wystawa Moniki Brzegowskiej pt. "PRZEDŚWIT" w FORUM Przestrzenie
26.10.2015

Wystawa Moniki Brzegowskiej pt. "PRZEDŚWIT" w FORUM Przestrzenie

Indywidualna wystawa absolwentki grafiki Moniki Brzegowskiej pt. "PRZEDŚWIT" w FORUM Przestrzenie w Krakowie. Wernisaż odbędzie się 29 października (czwartek) 2015 r. o godzinie 19:00. Wystawę będzie można oglądać do 20 listopada 2015 r.

Wydarzenie na facebooku

Monika Brzegowska
Urodzona w Tuchowie. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 2012 w ramach stypendium studiowała
w ESAG-PENNINGHEN École Supérieure de Design, d’Art Graphique et d’Architecture Intérieure w Paryżu. W 2013 roku zrealizowała dyplom w pracowni serigrafii dr hab. prof. ASP Marcina Surzyckiego oraz aneks w pracowni fotografii dr hab. prof ASP Agaty Pankiewicz. Zajmuje się grafiką warsztatową, fotografią, plakatem oraz wideo. Tegoroczna finalistka międzynarodowego konkursu graficznego 89th Annual International Competition – organizowanego przez The Print Center w Filadelfii (USA). Laureatka nagród fotograficznych i graficznych, m.in.: I nagroda w II Biennale Młodych - Piękne Sztuki w Radomsku (2014). Uczestniczka wystaw krajowych i zagranicznych. Ważniejsze wystawy graficzne:
- IV Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej – Gdynia 2014, wystawa pokonkursowa, Nowa Galeria Centrum Designu Gdynia,
- Okanagan Print Triennial 2015, wystawa pokonkursowa, Vernon Public Art Gallery, Vernon, Kanada,
- The 5th Guanlan International Print Biennial 2015, wystawa pokonkursowa, China Printmaking Museum, Chiny,
- 89th Annual International Competition 2015, wystawa pokonkursowa,
The Print Center, Filadelfia, USA,
- 18th International Print Biennial Varna 2015, wystawa pokonkursowa,
City Art Gallery Boris Georgiev, Warna, Bułgaria,
- Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej – Kraków 2015, wystawa pokonkursowa, Galeria Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.