Wydarzenie jednego wieczoru — „CROSS POINT” w Galerii Opcja 29.07.2015

Wydarzenie jednego wieczoru — „CROSS POINT” w Galerii Opcja 29.07.2015

Międzynarodowa wystawa studentów:
Haruna Hirano (Univeristy Of Tsukuba, Japan) oraz Krzysztof Kaczmar
Hilda Kahra (Arts Academy, Turku University, Finland)
Diana Agunbiade-Kolawole (Kingston University, The Royal Institute Of Art in Stockholm, UK)
Dorota Tylka ASP Intermedia, Kraków
Angelika Szkucik ASP Intermedia, Kraków

Wystawa będzie podsumowywać nasz roczny pobyt w Szwecji. Tam się poznaliśmy i razem pracowaliśmy. Postanowiliśmy pokazać fragmenty naszych pomysłów, które zrodziły się w czasie krótkich studiów
w Królewskiej Akademi Sztuk Pięknych w Sztokholmie. Pomimo artystycznej odmienności każdego z nas, potrafiliśmy oddnaleźć wspólny język i pole do współpracy. Pomysł wystawy w Krakowie jest początkiem naszego wspólnego, długoterminowego projektu.
Prace, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy będą bardzo zróżnicowane: od eksperymentów fotograficznych Diany, performansu Haruna i Krzysztofa — podczas ktorego będą zmagać się z problemami komunikacyjnymi, Hildy — tworzącej struktury z marzeń, Angeliki
i jej „poezji”, która powstała ze znalezionych w Sztokholmie taśm magnetofonowych oraz Doroty — z animacyjno-instalcyjnym szkicem.
To początek naszej wspólnej drogi, kolejne „skrzyżowania” wkrótce. Zapraszamy serdecznie!

Wydarzenie na facebooku